P1330008

-tak na tenhle model jsem dlouho , dlouho čekal. Konečně v pravidlech WZR je od první edice, jestli se nepletu byl v prvním vydání HOTSS rozšíření. No já jsem „šťastným“ majitelem i té staré původní (resinovo-cínové) verze, přezdívané „bačkora“ , která opravdu nebyla zdařilým modelem. Velice mne tedy zajímalo jak se s bauhauským vznášedlem popere Prodos. Model je na světě, jdeme se na něj podívat.

-Novým Prodos trendem je „unicast“ tedy modely z jednoho kusu (a to včetně podstavce) , nicméně zde ho ještě nepotkáme. Skimmer je přeci jen vozidlo , tedy pořádný kus modelu s posádkou , a tak zde tato technologie (zaplať bůh) nebyla použita.

– přemýšlím jak začít a stále se mi sem krade jediná věta – přátelé já jsem nadšen :-). Nejen, že se mi skimmer líbí jako takový, ale považuji jej za určitý průlom ve vozidlech. Dosud jsem k vozdlům od Prodosu měl výhrady a to předvšim k jejich plochosti, nedostatku detailů a určitéu pocitu, že byl udělán model v malém měřítku a pak zvětšen (to tedy platí speciaelně a hlavně na mishimský Gigamek). Skimmer je opravdu detailní, plochy jsou rozbité – byť pořád dost velkými nýty , ale rozbité.
– pokud se podíváme vznášedlu na bříško (sorry no, asi na mě maj vliv ty moje holčičky) , zjistíme že je „duté“. Model je probrán a tak tedy odlehčen (hmmm a ušetřena kupa materiálu). Aby nebyla vidět „ošklivá díra“ máme zde specielní „záklopku“ … nevím úplně proč, když na modelu nebude prakticky nikdy vidět, ale je tu (dobře když budete dělat model převráceného skimmera , nebo skimmer otočíte jako zničený na herní ploše, tak se to šikne)
– posádku zde tvoří 2 Bauhausané v husarské výzbroji. Sedící řidič, který na to , že  ve výsledku z něj bude vidět jen přilba, je velmi detailně zpracován. Stojící střelec – opět hezký model, snad bych jen vytknul „useknutý“ kus batohu, aby se vešel do kabiny , což vás donutí k nějakým drobným úpravám kdyby jste chtěli střelce požít někde jinde než u … kdo by tohle vlastně dělal…
–  dále tu máme doplňky k přilepení na model – vrtuli s ochranou, výfuky a přední kulomet.
– v krabičce najdeme model a jeho součásti, jen a jen to , nic jiného. Kartičky se nekonají a co se zatím Prodos nechal slyšet ani výhledově se konati u modelů nebudou. Příliš práce a problémů při případném updatu statů…
– dál nechť promluví fotografie…

Modely pro unboxing poskytl eshop www.pieceofterrain.cz. Děkujeme.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

EnglishDeutschPolskiEspañol
Kalendář akcí