Caferrcanův report z Karaku v Hradci Králové

I. Hra Telsek, Velký Bob, Harland, mrak psů, mrak mariňáků, banshee

Vyhraju inic, to je slibné začátek. Na pravém křídle umístím necromutanty s Golgothou(ivoke frenzy a bringer of dark tools) a 4 Nascy, na levém křidle předsunu marionety, tak aby s kouzlem pokryly 2/3 plochy. K marionetám Telsek šlahne 10tku a necroušum 5-tku mariňáků a neomylně ohlásí rapid v 1.kole(tím zjevně nebude mít karty na rapid a stun). Marionety smáznou ihned 5 mariňáku a dalších 5 pošlou do stunu, k tomu přiberou několik psů. 5tka mariňáků se pokouší o odvetu, nijak valnou, následují zdržovací aktivace a přílet rapidu, který maže několik kacířů a 2nascy. Následuje likvidační smršt, Nascové vysnajpují harlanda, další načnou Boba, psy jsou stříleni(hodně otevřeného terénu) při pokusu proběhnout pláň. Následuje příchod Štefana, kacíře 3.kategorie, který neomylně dává headshot Bobovi, sláva jemu(první jiskra v jeho krátkém životě v lidském těle). Kombinace marionet s dosahem 16+2 a necromutantů s dosahem 18 zrovna nepřeje infiltraci při prohrané inic.
20:0

II. Hra Foltest, Taylor a nějaké maník, hromada ISF s brejlema a kulomety, trencheři, 2éra, ota-2664, huricán, 2x1sniperka se světlicí a zimním maskování na pláních marsu.

Vyhrávám inic, to je hodně OP. Plán jasný, z deploy lezu na přibližovačku, marionety sejmou huricán a pak se přestřílíme. Během aktivace dojdu k názoru, že pošlu 3-4 marionety na pěchotu, Foltest háže OP savy, huricán už není čím rozbít. Tak aspoň vysnajpím v 1 kole sniperky a nějakýho maníka. V dalšich kolech se ISF-ka kočkujou s marionetama, tak blietzkrieg je veden mullou a dvěma letouny, něco mě dají a jsou sestřeleny, mulla je rozbita necromutanty, moje vojsko se hrne vpřed, ISfka jsou postupně rozbita, včetně huricánů(myslím). U sekundárky oplácím Foltestovi napa, kdy on ji dá na 1W a já si ji pak slupnu. Zde se Štefan nevyznamenal, protože měl pauzu.
16:4

Zde bych navrhl dát na sekundárku 6W a hráči by si je rozdělili za utržené W.

III. Biggy, escalace s velkými LoS-block terény. Velký Bob, Max Steiner, Kaspernov, 2×5(+-)Venušanů, 2děla, malý tank, grizly, etoilesky….hodně min.

Tohle jsem měl prohrát, Biggy udělá několik chyb a jednu naprosto zásadní. Na stůl mě přichází v prvním kole do mého deploye marionety a heretici, na pravé křídlo jedni heretici…Biggymu grizly, steiner, 2xvenušani a kaspernov. Říkám si, jsem v hajzlu….v prvním kole schovávám modely a snažím se přežít. V 2 kole vyhraju inic, z leva má vyskočit Golgotha s necromutanty a 4 Nascové, v zádech hereticů(venušanů), boba a maxe….Biggy mě tam nechá prostor. Prohlásím: „kdo se bojí, sere v síni“, neomylně vysázím necromutatny s golgothou a vrhám se do zad venušanů, které snad až na 3 totálně vybíjím. U Golgothy nechávám řadu necromutatnů na pozor pane. Následuje odveta a příchod nasců, bohužel já blbec si nenechal víc jak 2 zdroje a měl jen dva focusy, velký bob stojí s 1w, další trojka nasců háže úplně naslepo a trefí hovno. Následuje strašná řež. Kolem Golgothy padnou 3 strážci a ona sama dostane za 2w, vpravo u mého deploy vyskočí 5 etoilesek a střetnou se skupinou Štefana a Nascu. Pokud ve 3 kole nevyhraju inic, jsem v hajzlu, Max živej, Bob živej, tank živej, big tank živej, obě děla živý…..marionety daleko. Biggy háže 20, njn….první aktivace a plesk grizly(musel jsem se udržet, abych to nekomentoval) zcela nepochopitelně, cílem jsou 3kacíři a 2 marionety…..jak jsem tahal celou hru za kratší konec, vytryskla naděje. Gogotha s necromutanty okamžitě zlikvidovali zbytky venušanů, Boba i Maxe a nakulila i dělům, pak skoro všichni zdechli, ze 4 nasců zbyl jen prach a marionety vykuchali grizliho. Nic moc jsme toho nevycucali…Biggy 1bod a já 4, oba sekundárku a na killy to bylo fifty-fifty. Šílená hra, neskutečně akční, Biggy na ni přistoupil, myslím že jsme se oba bavili. Štefan zastřelili etoilesku…třikrát hurá, jeho čas pomalu přichází.
11:9

U escalace by nebylo naškodu, zamyslet se nad možností zvolit si jednu skupinu přímo, která se deployne ve vlastním deployi…..určitě nejsem jediný, komu se hra „posrala“ špatným rozhozem.

IV. Longer……Nějaké masér, 3xhatamoti, 1xronini, 1x3tigeři, 1x3shadow, mitchel a kaspernov, 2ks demonhunterů s FL, 2ks letajících motorek.

Vyhraju dotovanou inic(Longer přišel pozdě z penziónu 20 minut po zahájení hry), takže se deploynu a jdu na cígo. Sice trochu plky, ale je fajn končit ve 4.kole a ne uprostřed hry(může to být součást strategie). Beru shadowNinje, roniny a tigery(pak zjištuje že není rapid). Hra ve stejném formátu, jak s Foltestem, Marušky obsadili pravé křídlo, pobili roniny a několik hatamotu+stun, jedna se vydala s pohybem 16 mezi stalk žetony, na Mitche nenatrefila. Štefan je poslán do flanku. Shadow ninje vysnajpuju, respektive, vše co opustí deploy a je vidět, jde hned do hrobu. Ve druhém kole mě epicky Longer hodí na marionety feint, protáhnu ruce, usměju se a milým něžným hláskem se ho optám, zda to myslí vážně…odpovědí je mě sebejisté jistě, inu dobrá a hatamoti dostanou -4cc. Ve třetím kole přichází Stěfan a neomylně auto voriche pistolí sestřelí mishimskou motorku(PĚKNĚ ON). Příchod Mitche, který se rozběhne 3,5″ od markeru a po cestě sejme heretica a nascu s 1w a zůstane v cc s necromutantem jen podtrhne Longerovu zoufalost, Necromutant se 2kou vyváže s cc a stoupne si na marker, pak se soupeře zeptám, zda mám s 3 nascy, gogothou a 8 necromutatnty zabít Mitche nebo to uzavřem….hned po tom co Štefan zastřelí Mishimského generála )
18:2

V. hra. Ex…..Big bob a dva tvrďáci imperia, 2x5baracud(to je super jednotka), 10 baretu střeleckých a 6 baretů na cc.

Pavlík si vybere skvěle roh a já stojím na otevřené pláni, do středu stolu vysype 4 miny(v průběhu hry 3 gasový…aspoň se dozvím erratovaný pravidla min). Tohle prostě nemůžu dát. Přilítají baracudy a místo aby snajpovaly nascy s crit2, tak sypou placky na 25A necromutanty, říkám si WTF?? Jenže to jsem nevěděl, jak Pavlík háže savy, no do riti pozobanej, to není normální 15sílá, 17síla….save….save, okususuju hranu stolu. Marionety se sypou rychle ve stalku vpřed kryty los block terény, nechápu….celá má skvělá armáda není schopna sestřelit 5 baracud a ony přiletí jěště jednou…přichází Štefan, Bob stojí jen 5,5″ od stolu a tak má Štefan šanci, koupí si akci a plesk psy8autohitdeadlycon1 a Boba čumí, co Štefan umí. dva kacíři se přidají a dva padnou. V dalším kole se opakuje moje střelecká smršť a příchod baracud, stejná písnička smutná(si snad koupím ty zkurvený černý kostky :(((). Kontrujou marionety, ale kvůli minám maj omezený dosah, super, jdeme prošlapávat, něco hodím, něco ne…..jenže on ty savy háže i na ISF, včetně conu, jsem zoufalý, odcházím na doublecígo. Ve 3 kole riskuju s Golgothou, prostě musím, savnu critikaly za cenu necromutantů a portuju se do CC a zabíjím postupně charatkery a padnu, nascové nakonec doběhnou a něco pobijí zbytky necromutantů…..Mezitím pokračuje párty s Bobou, nejprve Karel hodí 3 s rerolem 4, zhebne a mrštný Štefan uhne a pic….Boba zase čumí, cože to ten Štefan umí, ve 3.kole nezůstanou Exovi karty a tak Boba jenom čumí a ve 4 kole zdechne…nakonec neskutečně vydřených 13:7(díky špatnému rozhodnutí Exefexe…bo jak se to skloňuje), ty jeho kosty, tomu člověku už žádný drogy )

Možná by nebylo od věci dávat i nějaký terén do deploy zone rovnoměrně na všech stolech, stát nahý v trní, není zrovna dobrý.

Nascové jsou skvělí, za 45 bodů není nic lepšiho v Algerothově supportu, problém nastane v nasazení opravdu dobrého rapidu….čímž právě baracudy byly(tahle jednotka má smysl). Jsou to prostě měkouši, necromutatni jsou strašný másla, ale na výber moc není, zombie nikam nedojdou(natož na scorepointy), heretici jsou uklízení po kýblu, hlavně strašně chybí nějaký armourpiercing v troopě. AllHail

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

EnglishDeutschPolskiEspañol
Kalendář akcí