Bohatě popsaný svět Mutant Chronicles z temné budoucnosti oslovuje hráče a fanoušky science fiction již přes 20 let. Warzone Resurrection (WZR) je stolní figurková hra zasazená do temného Sci-Fi světa Mutant Chronicles.

BauxImp

Lidstvo, vedené mocnými korporacemi, terraformovalo planety sluneční soustavy a opustilo zbědovanou, vyčerpanou a válkami zničenou Zemi. Probudilo však něco, co mělo navždy zůstat zapomenuto  – Černou symetrii, která vstoupila do mysli lidí a přinesla poselství nenávisti, hamižnosti, žárlivosti, zloby, zášti a sobectví. Rozpoutaly se tak války mezi korporacemi. Na svět vstoupila Černá legie – legie zrůd a monster. K ochraně lidstva před hordami Černé legie vzniklo Bratrstvo. Lidstvo se musí znovu semknout a bojovat o vlastní přežití, nebo ho čeká zánik…

Ve hře WZR každý ovládá armádu modelů v měřítku 28 mm, patřící k jedné z obřích lidských megakorporací, Bratrstvu či nepříteli celého lidstva, Černé legii.

Modely představují vaši armádu, pro simulaci bitvy na herním stole. Vaším úkolem je v průběhu boje s nepřítelem splnit některý z velitelstvím přidělených úkolů. Hra tak není o pouhém vyvraždění soupeřovy armády, ale spíše snahou o splnění cílů přidělených misí. Pro jednu bitvu je možno mít až tři mise (hlavní, pomocné, korporátní), hlavní mise je pro oba hráče stejná, další mise jsou pak pro každého odlišné, mnohdy pro soupeře utajené.

P1220846

Krom modelů jsou ke hře také využívány karty. Karty vnáší do hry další strategické prvky. Znázorňují globální i lokální efekty na bojišti, doplnění výstroje atd. Jejich nečekané účinky mohou šance na splnění hlavní, pomocné i korporátní mise usnadnit nebo naopak ztížit. Ve skutečné bitvě je pravděpodobné, že voják nebude vědět, jakou výzbroj nepřítel má, zda granáty nebo laserový zaměřovač. Obě strany může zaskočit zemětřesení na Marsu nebo Sluneční výboj na Merkuru. Kryt poskytovaný džunglí na Venuši může být plný místní fauny nebo plný pozůstatků dávné, zapomenuté bitvy. Válka je málokdy předvídatelná, obzvlášť, když se vede po planetách, planetkách a asteroidech Sluneční soustavy. Všechny tyto a ještě mnohem více proměnných představují karty, které můžete s protivníkem zahrát.

WZR je tak vskutku novátorskou a velmi zábavnou stolní hrou s miniaturami na trhu.

P1220904

EnglishDeutschPolskiEspañol
Kalendář akcí