POZOR – tato herní charakteristika je psaná pro starou verzi pravidel 1.0. Dle nových pravidel 2.3 se armády chovají přeci jen trochu jinak!

Specifikace armády

-rozumně vyvážené schopnosti pro boj na blízko a střelbu
-velké množství kulometů, ať již normálních, či psychických
-nadprůměrné schopnosti pro boj na blízko, prakticky pro každý model
-slabší protitank napříč armádou.

 

Warlord/Lord

Lord Commander Nozaki
„Meh“, spíše ne. Není to Ranged Warlord, takže nemá přístup k nejdůležitější síle Ki. A moc toho neumí.

Captain Hiroko
Ne. Custom Warlord je lepší a levnější

Custom Warlord
Ano, opět je toto to, co chcete. Custom Ronin nebo Hatamoto Ranged Warlord, kulomet od Demonhunter, +2 RS, S zbraně a +1 ROF, zbytek dolů.

 

Troop

Ronin Samurai
Základní pěchota, klasická zbraň, dobří v boji na blízko, protože jsme Mishima, co víc dodat. Určitě to není špatná jednotka, pokud chcete hrát vic Troop než jen 2, je určitě potřeba mít Ranged Warlord aby mohli mít The Destructive Path of Lava, což je psychická síla Ki zásadně jim zlepšující střelecké schopnosti.

Hatamoto
Lepší pěchota, klasická jako u všech korporací. Trochu lepší profil, trochu vyšší Armour, trochu více bodů. Porovnání, kdo co chcete, nechám na každém. Opět platí věta o Ranged Warlord.

 

Support

Crimson Devils
Raději nechte doma, v základním provedení neumí nic, se Screaming Devil mají schopnost Infiltration, ale opět je to dost „meh“.

Demon Hunters
Asi nejlepší Mishimská jednotka. Neskutečný počet výstřelů, dobrá výdrž díky schopnosti Heal, dobré vlastnosti v boji na blízko, jak je v této armáde zvykem. Hrajte v baleních po 4 – ten Heal je dost důležitý pro přežívání. Jedna z mála jednotek, která nechce The Destructive Path of Lava, takže jí je jedno, jaký je váš Warlord. Naopak, docela se jí hodi Path of the Rat, kterou poskytuje Close Combat Warlord.

Tiger Dragons
Rapid Deployment jednotka, ale lehce jiná, než jsme zvyklí odjinud. Může být střelecké s Armour 20 (Au!), kulometem a The Destructive Path of Lava u velitele oddílu, nebo může jít do boje na blízko – jejich zbraně mají neskutečné AVV 5, a je to v podstatě jediná věc Mishimy s větším AVV. Jen si prosím u nich uvědomte, že to, že mají Rapid Deployment, neznamená, že ho musejí použít – jsou velice dobří ve střelbě, protože mají kulomet a velitel oddílu ještě může mít The Destructive Path of Lava, takže se někdy vyplatí je dát na stůl a střílet s nimi. Nebo spadnou k vozidlu, nabrat ho a sežrat ho. Velice dobrá jednotka.

 

Light vehicle/Monster

Kunshu Dragonriders
Od té doby, co jim zvedli W na 4 jsou na 25pts/W, což už není nijak šílené. Velice pohyblivá jednotka se zničujícím plamenometem. Sice drazí, ale rozhodně nadělají škodu. Ne, že by museli být v každé armádě (což se v podstatš dá říct o Demon Hunters), ale jsou velice zajímaví a, když 1-2 přidáte, nic tím nezkazíte. Opět, stejně jako Demon Hunters chtějí spíše Path of the Rat nebo nic, takže nepotřebují Ranged Warlord.

Meka
Ne, tuhle věc jste v knize nenašli. Ne, neni tam, fakt tam neni. Věřte mi. Pokud ji chcete hrát, tak ji radši ani nenasazujte na stůl a řekněte protihráčí že má o 15O bodů vetší armádu.

 

HotSS jednotky

Shiryo-X
Dobrý Warlord i Lord. Sám o sobě jen bojuje (což Mishima moc nepotřebuje), nestřílí (což je škoda), ALE jeho schopnost jedné protihráčově jednotce v podstatě zakázat pohyb je neskutečně dobrá. Velice dobrý model, pokud je použit správně.

Tatsumoto
„Meh“, Tiger Dragon Lord, co nestřílí.

Screaming Devil
Velitelka oddílu Crimson Devils, která jim dává schopnost Infiltration, takže z nepoužitelné jednotky dělá „meh“ jednotku. Spíše nechte doma, ale když použijete na nějakou neturnajovou bitvu, tak něco asi udělá, úplně na nic není.

Shadow Walkers
Bývali neskutečně dobří, po poslední úpravě jsou průměrní – zajímaví, ale ne přesílení. Netroufnu si více hodnotit, protože jsem proti nim ani za ně ještě od úpravy nehrál, a opravdu se teď budou výrazně jednodušeji zabíjet.

 

Síly Ki :

Mishimské psychické síly, je jich hodně, takže si opět řekneme jen o dvou nejdůležitejších. Pozor, jsou vázány na typ Warlorda, takže nemůžete mít všechny… leda byste měli Custom Psychic Warlord (což není úplně špatný nápad – doporučuji poté Demon Hunter). Sice si každý model bude muset házet LD test po použití síly, nebo bude omráčený, ale vzhledem k tomu, že Mishima opakuje testy LD (kromě Ronin Samurai), tak to není až tak špatné. Dvě nejdůležitější síly jsou asi The Destructive Path of Lava (Ranged Warlord, v podstatě kulomet) a Path of the Rat (Close Combat Warlord, -4 od soupeřovy RS, když na jednotku střílí). Jo a nezapomeňte – nejste Brotherhood, síly nemá jednotka, ale velitel oddílu, tak si ho hlídejte.

*Naz-ghul*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

EnglishDeutschPolskiEspañol
Kalendář akcí