Specifikace armády – Dark Legion – Algeroth – verze pravidel 2.3

DL_spec_arm1

Algeroth poskytuje značné množství způsobů hraní. Můžete nasadit spam nemrtvých legionářů, kde zaplavíte nepřítele velkým množstvím levných modelů, které svou nepřesnost kompenzují množstvím vystřílené munice, a nebo naopak nasadíte menší armádu monster, která nepřítele odstřelují z dálky, nebo se schovaní přibližují a likvidují nepřítele v boji z blízka. Ve všech případech máte k dispozici charaktery, kteří sesílají dary černé symetrie na podporu Vašich jednotek a způsobu boje.
Klady:
– skoro všichni mají Heal 2;
– dary černá symetrie (kouzla černé legie), které posilují vlastní jednotky, škodí nepříteli nebo přímo ovlivňují herní styl;
– vyvolávají děs (Fear) a sami mají Fearless 5;

Zápory:
– dary černé symetrie mohou sesílat pouze hrdinové (characters) – (jsou i výjimky – heretici nebo vozidla);
– malý výběr jednotek s možností rapid deploye a infiltrace;

 

Základní oddíly (Troops)

Narozdíl od jiných armád má algeroth omezené množství možností nasazovat podpůrné oddíly (support) jako troops. Jediná alternativa je nasadit Pretoriánského goliáše, který umožňuje nasadit Pretoriánské stopaře jako troops. To ale Algerothovu armádu nijak neomezuje, protože všechny troops jsou vcelku hratelné. Výběr troops bude záležet na zvolené herní strategii.

 Heretici

DL_spec_arm2

Nejlevnější základní oddíl, jehož hlavní výhodou je možnost pořídit jeden dar černé symetrie. Pořizovat je budete hlavně v armádách, kde chcete ušetřit co nejvíce bodů na podpůrné oddíly a hrdiny nebo mít dost kouzel na podporu bojové strategie. Mají speciální schopnost, díky které Vám zůstavají všechny zdroje (resource) za heretiky, dokud máte ve hře alespoň jednoho. Jako jedni z mála nemají schopnost léčení (Heal).

 

 

 

 

 

 

Nemrtví legionáři (Undead legionnaires)

DL_spec_arm3Nemrtví legionáři jsou „střední“ volba mezi troops. Oproti základním jednotkám korporací jsou sice levnější, ale mají horší statistiky, nejsou schopni vykonávat akce za 2AP a negenerují zdroj pokud jim nepořídíte Nekromutanta jako velitel. Pořízení Nekromutanta je v podstatě nutností, protože také zvyšuje pohyb na úroveň běžných troops. Jejich negativa jsou tedy vykompenzována nižší cenou a hlavně možností pořídit dvojnásobné množství levných speciálních zbraní. Na pět nemrtvých můžete pořídit dva kulomety nebo dva plamenomety. Jejich horší střelbu pak kompenzuje množství výstřelů, které je jednotka schopna vyprodukovat a schopnost Black bullets, díky které nepřítel nemůže používat léčení. Jejich pomalejší pohyb můžete zvýšit pořízením Nekromutanta, Nepharita nebo Golgothy, která nepodporuje nejen jejich pohyb, ale také střelbu. Vyplatí se pořizovat jen ve větším množství, kde se rozmělní pořizovací cena Nekromutanta. Zároveň je pak jednotka schopna absorbovat větší množství zásahů a tím, že jsou postradatelní často můžete vrhnout do patové situace několik nemrtvých a tím nepřítele donutit k akci.

 

Nekromutanti

DL_spec_arm4Drahá základní pěchota černé legie. Jejich hlavní výhodou je preemptive strike a vysoká pohyblivost. S možností pořídit dva těžké plamenomety na pět nekromutantů se nabízí herní styl zaměřený na co nejrychlejší rush na nepřátelskou polovinu a začít grilovat postupující pěchotu nebo infiltrační jednotky. Jakmile jste již blíže k nepříteli, tak také na útočných puškách využijete short range burst. Nekromutanti nejsou špatní ani v boji z blízka. Zejména jejich pasivní obrana, kdy pokud je zabit, tak každý v s kým bojuje nablízko dostane zásah silou 10. Požízení Algerothova banneru z nich udělá dobrou CC jednotku, která ale trpí na CCWR jen B2B.

 

 

 

 

 

Podpůrné oddíly (Support)

 Razidi

DL_spec_arm5Všestranné stroje na zabíjení. Mají dobrou oddolnost, střelbu i boj z blízka. Nazgaroth z nich dělá odstřelovače na dálku a jednu z hlavních protivozidlových jednotek Algerotha. Pokud se dostane na dosah boje z blízka, tak jeho možné ROA 4 se silou 14 pocuchá většinu jednotek. Jejich bodyguard z nich dělá dobrou ochranku pro hrdiny a v kombinaci s Golgothou, která jim zvedá armour a pohyb, nebo s Valpurgiem, který je postupně léči, jsou ještě silnější.

 Nasca razidi

Levnější a horší bráškové klasických razidů. Jediný možný důvod, proč je brát, je zlepšení LOSu sesilatele darů černé symetrie díky schopnosti dark symmetry medium. Nebo v případě dostatku bodů a volného support slotu může poskytnout navícovou aktivaci oproti nepříteli.

 

 

Pretoriánští stopaři

DL_spec_arm7Jediná algerothova jednotka, která má v možnost infiltrace, stalku a nebo si může pořídit rapid deploy. V základu je to velmi dobrá jednotka na boj z blízka. Díky stalk infiltraci, středním podstavcům a CCWR 1,5´´ můžou nainfiltrovat 12´´ od nepřátelské nástupní zóny a stejně jsou schopni dosáhnout hluboko do ni. Přikoupením kulometu a případného plamenometu z nich můžete udělat univerzální vojáky, kteří jsou schopni dobré střelby nebo ničení vozidel nepřítele, ale je to zbytečně drahá sranda a bodově se více vyplatí zůstat u základní verze na boj z blízka nebo pořídit kulomet jen menšině oddílu. Vlastnost Savage charge se zdrojově více vyplatí, pokud máte v oddílu více modelů, které tímto ovlivníte.

 

 

 

 

Merkurští poskvrnitelé

DL_spec_arm8Jednotka, která nemusí způsobit mnoho škody, ale hodně těžko se dá zabít. Jejich shopnosti camo(2) a hard to hit(4) snižují šanci, že je někdo zasáhne, a když už by utrpěli zranění, tak heal(4) a regeneration(8) to jistí. Jejich raketomet s velkou šablonou a ROA 3 je vhodná na soustředěnou lehkou pěchotu nepřítele. Jejich odolnost z nich dělá jednotku vhodnou na pohyb před hlavní střeleckou silou armády, tak aby na sebe přitáhli co nejvíce palby.

 

 

 

 

 

Necrobeast rider

DL_spec_arm9Drahá cavalry jednotka zaměřená na boj z blízka. Její vlastnosti ji umožňují v prvním kole ztečovat modely 30 palců od okraje vlastního stolu. Její pohyblivost z ni dělají ideální jednotku na plnění úkolů nebo přesun do prostoru, kde to nepřítel nečeká. Její flank deploy je spíše situační, kdy jeho hrozba může ovlivnit nasazení a pohyb nepřítele, tak aby se soustředil více na středu stolu.

 

 

 

 

Pretoriánský behemoth

DL_spec_arm10Spíše zábavný a situační model, kde kvůli menšímu množství výstřelů bude hodně záležet na kostkách. Díky critical force 2 a síle 19 je výhodnější s ním bojovat v boji na blízko a dělá to z něho nejlepší Algerothovu zbraň proti vozidlům. Díky své tuposti (WP 10) je hodně zranitelný proti armádám působící na WP.

 

 

 

 

 

 

 

Vozidla
Wolf spider

Zajímavé vozidlo se slušnou střelbou, kouzlem zadarmo a možností transportovat modely, kde při zničení korby (hull) vozidla nehrozí zabití transportovaných modelů. Jeho aura of madness umožňuje zajímavé kombinace s dary černé symetrie.

Hrdinové
Golgotha

DL_spec_arm12Nejuniverzálnější Algerothova hrdinka, která svou aurou posiluje pohyb a pancíř okolních modelů. Další vynikající abilitu využijí střelecké armády, zejména nemrtví legionáři s velkým počtem výstřelů, kdy vypne všechny bonusy za kryt jednomu nepřátelskému oddílu. Její teleportační zrcadlo v kombinaci s půlením pancíře jednomu modelu z ní dělá vynikající likvidátorku nepřátelských hrdinů.

 

 

 

 

 

 

 

Záludný Alakhai (Alakhai the Cunning)

DL_spec_arm13Zbytečně drahý model zaměřený na boj z blízka. Schopnost ignorovat první zranění v kole a velký impenetrable armor z něho dělají těžký oříšek k rozlousknutí. Má situační schopnost vypnout LOS na 18 palců, což spíše využijí armády zaměřené na boj z blízka. Schopnost master tactician umožňuje reakci na nepřátelskou infiltraci, která chce v prvním kole ztečovat do jeho nástupní zónu.

 

 

 

 

 

 

 

Alakhai Ascendant

DL_spec_arm14

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Větší, silnější a o to taky dražší verze Alakhaie. Ztratil všechny své strategické situační schopnosti, ale za to získal jednu novou, díky které ho mnoho hráčů zařazuje do svých listů. Za 3 zdroje může přitáhnout libovolný non-guarded pěší model do svého CCWR a tam ho solidně naporcovat. Nepřátelé, kteří si nepohlídají své hrdiny, o ně takto snadno přijdou. Jako sekundární cíle bude Alakhai cílit příslušníky drahých jednotek nebo speciální zbraně.

Valpurgius

DL_spec_arm15Hlavní kouzlící hrdina Algerotha, který může vlastnit 5 darů zadarmo a umí seslat jeden B a D za kolo za 0 AP. Jeho místo bude uprostřed jednotky s více životy, zejména Razidy, se kterými má krásnou simbiózu. Valpurgius označí jednu nepřátelskou jednotku a za každý život, který ta jednotka ztratí, Valpurgius získá Soulcharger marker. Razidi je poté ničí na dálku, čímž Valpurgius získává markery, které využije na léčení razidů. Ideální je na stejnou jednotku seslat i dar černé symetrie Portal of Undead, které první tři ztracené modely změní na Nemrtvé legionáře. Životnost Razidů můžete posílit ještě sesláním Call of corruption, portálu of Dark Healing a gear kartami, které zvyšují Heal.

 

 

 

 

Nepharite of Algeroth

DL_spec_arm16Další hrdina, který posiluje nemrtvé legionáře. Jeho schopnost By my will za 3 zdroje umožní provést jednu walk akci všem oddílům nemrtvých do 8 palců. Pokud je součástí daných oddílů jakkýkoliv hrdina, tak se pohne s nimi, což ocení zejména hrdinové specializující na boj z blízka. Sám nepharite je dobrý v zabíjení nepřátelských hrdinů nebo ničení vozidel, protože obě jeho zbraně mají Critical force 2. Můžete mu dokoupit dva dary černé symetrie.

 

 

 

 

 

 

Fabien von Holle

DL_spec_arm17

Relativně situační/zbytečný charakter, který umožňuje nasadit jedny Heretiky v infiltraci. Jeho granát, který umí změnit nepřítele na Nekromutanta, je hodně závislý na hodech, ale když se to povede, několika násobně to zvyšuje hodnotu Holleho.

John Baptiste

DL_spec_arm18Hrdina, jehož hlavní vlastnost využívají zejména armády korporací. On a jeden oddíl Heretiků může být nasazen do korporátní armády, která nemá v sestavě žádné doomtroopery, agenty kartelu nebo bratrstva. Toto zejména využívají v kombinaci s dary černé symetrie, které mohou využít k posílení některých korporátní schopností. Další jeho schopnost je, že nepřítele připraví celkově o 3 zdroje, které nemůže využít pro své potřeby.

 

 

Pretorian Goliath

Hrdina pořizovaný zejména kvůli zařazení Pretoriánských stopařů do základních oddílů. Svou přítomností spolu s Impem zvyšuje počet stopařů v oddílu, čímž zlepšuje jejich statistiky. Při aktivaci Savage charge získává tyto bonusy a Imp může mít jeden dar černé symetrie na zlepšení oddílu nebo na podpoření hrané strategie. Jeho velký podstavec, dosah zbraně 2´´ a jeho zařazení do stalkovaného oddílu mu umožňuje dosáhnout prakticky na okraj nástupní zóny nepřítele u které je nasazen.

Necromutant leader

DL_spec_arm18Levnější hrdina, který posiluje pohyb nemrtvých legionářů. Dosach této schopnosti 6´´ ji prakticky omezuje pouze na oddíl ke kterému je přiřazen. Hlavní zábava začne, když se dostane do boje na blízko. Při zteči vyprodukuje 3 útoky, kde každý zabitý model se automaticky promění na nemrtvého legionáře.

 

 

 

 

 

*Blain

 

 

 

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

EnglishDeutschPolskiEspañol
Kalendář akcí