capitolKAPITOL

Korporace Kapitol vznikla před dávnou dobou postupným slučováním nespočtu průmyslových firem ležících na západní polokouli staré Země. Už v dobách opouštění Země šlo o jednu z důležitých společností, a od těch temných, dávných časů jen narostla její síla, rozhodnost i podíl na trhu.
Občané Kapitolu jsou známí svým dynamickým přístupem k rozšiřování sféry vlastního vlivu. Jsou to až chorobní vlastenci a nesmírně hrdí na úspěchy dosažené v jejich jméně. Megakorporace často podniká mimořádně agresivní akce proti ostatním korporacím i Černé legii a nerozpakuje se pohltit jakoukoliv nezávislou společnost, která ji zaujme. Občané Kapitolu chápou převzetí menších koncernů a jejich připojení ke své korporaci jako svou povinnost, donutí je tak přijmout

Korporace Kapitol zcela přijala principy volného trhu, takže zatímco ostatním korporacím vládnou úzké elitní skupiny, panuje v Kapitolu trhem řízené rovnostářství, kdy každý občan je podílníkem a má právo volit ty, kteří jim a celé korporaci vládnou. Každý občan vlastní tolik akcií, kolik odpovídá jeho postavení a ceně v očích korporace, a jeho hlas má váhu tohoto počtu.
Kapitol je řízen orgánem označovaným jako Správní rada, kterou volí podílníci. Členové této rady určují strategii a dlouhodobou politiku korporace, ale každodenní správu korporace nechávají na orgánu, který sami jmenují – Výkonné radě. Její členové ze svého středu volí prezidenta, jedince, jehož úřad soustřeďuje nesmírnou moc.

Vojenské složky korporace Kapitol jsou známé jako KOS – Kapitolské ozbrojené síly. Megakorporace má tu největší armádu ve Sluneční soustavě, jejíž provoz stojí dechberoucí sumu peněz, na kterou je ale většina podílníků hrdá. KOS jedná podle dvojice zásad, zastrašování a odplaty. Tak velká a silná armáda odradí většinu potencionálních nepřátel od útoku na Kapitol a ohrožení jeho držav. Pokud ale někdo přeci jen bude takový hlupák a pustí se s korporací do křížku, běžná praxe je oplatit útok drtivou silou, zničit nepřítele a dát výstrahu všem, kteří by se o totéž chtěli pokusit. Ve skutečnosti je otázkou, jak je tato strategie účinná, ale Správní rada ji považuje téměř za písmo svaté. Protože jen málo nepřátel při smyslech se odváží šťourat do sršního hnízda jako je Kapitol, vojenské konflikty s ostatními korporacemi jsou poměrně vzácné.

KOS tvoří především Kapitolské pozemní sbory. KPS střeží državy Kapitolu a brání je před útoky ostatních korporací a, po návratu Temnoty, především Černé legie. Služba u KPS není žádné terno, je ale nutná a v časech velkého nebezpečí vyhlašuje prezident masovou mobilizaci, která počty mužů ve zbrani ještě navýší. Naprostou většinu moderních zbraní a vybavení získají zvláštní jednotky, KPS si proto musí vystačit jen se základní výzbrojí. Tím nejlepším z Kapitolských ozbrojených sil jsou zvláštní jednotky. Přestože jsou malé, každá má přístup k těm nejlepším zbraním a vybavení, které jejich korporace dokáže vyrobit, a o jejich výcvik se starají ti nejzkušenější veteráni z celé Sluneční soustavy.

KVS – Kapitolské vzdušné síly – jsou opravdu špičkově vybavená a vycvičená jednotka, ze které pochází jedni z nejzručnějších, a také nejexcentričtějších pilotů Sluneční soustavy. Přestože jsou ve svém oboru špičkou, jejich prvořadým úkolem nejsou dramatické letecké souboje s nepřítelem, ale vzdušná podpora pozemních jednotek z KPS, což z nich do jisté míry dělá oběti vlastního úspěchu.

Herní charakteristika frakce

Starter Box – výpočet bodové hodnoty

EnglishDeutschPolskiEspañol
Kalendář akcí