POZOR – tato herní charakteristika je psaná pro starou verzi pravidel 1.0. Dle nových pravidel 2.3 se armády chovají přeci jen trochu jinak!

Speciality armády:

-psychické síly
-velká výdrž modelů (štíty, Dodge atd..)
-velice silní v boji na blízko
-velice dobrý poměr cena/výkon u většiny oddílů

 

Warlord/Lord:

Cardinal Dominic:
Dle mého názoru jeden z nejslabších hrdinů – stojí spoustu bodů a je takový „Meh“… pokud nemáte nějaký geniální plán, jak využít jeho zvláštní schopnosti, raději ho nechte doma.

Blessed Vestal Laura:
Dokážete vytvoři vlastního Custom Warlord s lepšími charakteristikami, tzn. používat pouze v případě, že chcete mít Valkyries jako Troop.

Lord Inquisitor Majoris Hamilkar:
Opět taková spíše „Meh“ volba.

Crucifier:
Má velice slušnou AVV v boji na blízko a karty zaměřené na ničení vozidel – pokud má vaše armáda problém s vozidly, zapřemýšlejte o něm, jinak ho raději nechte doma.

Custom Warlord/Lord:
Jako všude Warlord s nejlepším poměrem cena/výkon. Pokud nechcete některá zvláštní pravidla pojmenovaných charakterů, jasná volba.

 

Troop:

Brotherhood Troopers:
Dobrý Troop oddíl – ve variantě na blízko vydrží dost, ve střelecké občas něco zabijí. Na svoji cenou jsou nadprůměrnými ve srovnání s ostatními Troop oddíly, ale nečekejte od nich zázraky.

Sacred Warriors:
Velice tuhá, ale drahá jednotka, která nemůže nic dělat mimo boj na blízko. Vyplatí se hrát velké skupiny (alespoň 7-8), aby měli schopnost Heal. Protihráč se jim bude pravděpodobně vyhýbat, ale to není zas tak špatný výsledek, prostě mu říkáte, ke které části stolu se nesmí přiblížit.

 

Support:

Inquisitors:
Slušné podpůrné střelecké modely, možnost psychické síly zadarmo se hodí. V provedení 1x Inquisitor za 35 bodů na opruz nejsou vůbec špatní, i větší jednotka se může uživit. Ale neposílat do první linie, je to jedna z měkčích jednotek Bratrstva.

Valkyries:
Klasická sebevražedná jednotka se schopností Rapid Deployment = spadne, něco zabije, umře – na svoji cenu geniální. Díky Lauře mohou být Troop oddílem, ale ono jim je skoro i líp jako Support. Pro Troop chcete něco, co generuje Resource karty, což sebevražedná jednotka opravdu neudělá. Takže se zamyslete, kde byste je měli radši – Troop nebo Support (podle toho, kolik jiných Support věcí chcete hrát). Jen si, prosím vás, nechte 5 Resource karet na to, až spadnou, ať máte akce na to si praštit.

Mortificators:
Geniální věc. Díky schopnosti Void mohou zmizet ze stolu a být nezranitelní (v podstatě až na plyn, proti kterému ale mají vysokou CON). Další kolo se mohou objevit a provést Engage – tzn. další jednotka, která protihráči říká, kam nesmí. Navíc, vzhledem ke schopnosti Dodge vydrží i něco střelby, rozhodně víc, než by člověk od skrytých zabijáků čekal. Na poměr cena/výkon jedna z nejlepších jednotek v celé WZR, jen pozor – nemohou zabírat objectives.

Guardiani Oblati:
Po FAQ rozumná jednotka, která se stává naprosto brutální, pokud má váš Warlord schopnost Rapid Deployment a dokáže přežít jednu aktivaci sám. Stále platí, že pokud jsou schopní se dostat k protihráči blízko, nadělají na svoji cenu neskutečnou paseku.

 

Light Vehicle:

Judikátor:
Pravděpodobně nejsilnější Walker ve hře (ve variantě 2x kulomet). Skvělý na podpůrnou střelbu a oslabování cílů před napadením. Jen pozor, jako většina těchto strojů je poměrně jednoduše sestřelitelný.

 

Psychické síly:

Psychických sil má Bratrstvo spoustu, ale pro začátek jsou důležité především dvě (zbytek je dost specifický, takže o nich třeba jindy):
-Might of Reconing: +4 ST a CON, naprosto brutální pro bojové jednotky (Valkyries, Mortificators, Sacred Warriors…).
-The Ascent of Ruby Light: V podstatě raketomet pro Bratrstvo, ale jako psychická síla. Výborný pro podpůrné jednotky (Inquisitors, Troopers, Warlord…). Jen pozor – Critical Damage (2) má jen, pokud váš Warlord je Psychic, či Close Combat – naštěstí Ranged variantu Bratrstvo moc nechce, takže to nebývá takový problém.

 

Modely z HOTS:

Lukas:
Zajímavý upgrade pro oddíl Brotherhood Troopers, pro Sacred Warriors skoro k ničemu. Otázka je, zda-li není lepší koupit více základních modelů, vzhledem k tomu, že jediné, co Lukas dělá, je, že zvětší jejich výdrž.

 

* Naz-ghul *

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

EnglishDeutschPolskiEspañol
Kalendář akcí