Davec a jeho Cybertronic opět vzali útokem bojiště, tentokráte na turnaji v Brněnském BO.


Characters:
Exterminateur ‘Attila’ Mk.I (commander)
732-R4-NCE (+2RS)
Support:
Voltigeur
2x 1 Enhanced Machinator (2xEarly Warning System, 2x EMP Overload Device)
Troops:
1x 3 Cuirassier ‘Attila’ Mk III (RS+2,Artificial Intelligence Implant)
2×5 Machinator Mk.IX
Light vehicle:
Eradicator Deathdroid

Davec Army

1. hra, Lukáš Harhaj, Bauhaus. Battlelines – Obsazování čtvrtin + doběhnutí jednou jednotkou do soupeřovy nástupky.

Lukáš toho nemá odehráno mnoho a tak když vidím, jak to mačká k sobě, tak jej jej při deployování jeho dvou hord husarů s kapitány, dvou trojek jogurtů dvou vulkánů a party blitzerů upozorním, že tam mám dost placek a rail a že je lepší zachovávat rozstupy. Jenže ono se tomu stejně nedá příliš vyhnout a tak po prvním kole ostřelování na větší vzdálenost zmizeli jogurti.
Ve druhém se dostáváme do trochu kratší vzdálenosti a postupně mizí husaři, vulkáni…
Ve třetím, když na stole zbývají celí tři husaři se domlouváme na konci hry, enhanced mašiňák je v Lukášově deployzóně. Přišel jsem o jednu attilu, Trence a pár dalších věcí.
20:0

2. hra, ExEFX, MoW. Půlené armády v rozích, obsazování 4 značek území + zničení centrální budovy.

Deploy mi nahrává, mám i iniciativu a tak po první aktivaci (Eradikátor+Trence) mizí polovina dvou jednotek bloodbaretů. Pavel se soustředí na svůj cíl pro tuto hru, urvat body za sekundárku. Zákopníci jsou v tomto úkolu úspěšnější než moje attily, 5:1 pro něj. Navíc mi zákopník jedničkář sundává načatého Trence…
Ve druhém kole objevuji liony, kteří nachargují jediný cíl, na který dosáhnou, jednu mk3 attilu, která se jim však vysměje a vzápětí jsou odklizeni soustředěným útokem attil a velitelské attily. Zbytek CC baretů s hrdinou se pokoušejí poškrábat chrom Eradikátora a Voltigeura, ale příliš se jim to nedaří.
Ve třetím kole uklízím zbytek ExEFEXovy armády, ztratil jsem asi 4 modely celkem.
15:5

3. hra, Slepny, DL. Rohový deploy, cílem je dostat co nejvíc svých modelů na konvergenci + získat informace ze dvou markerů stáním u nich po celé jedno kolo.

Davec1

Stalo se, čeho jsem se obával, vychází na mě Slepny a jeho horda marionet se čtyřmi pavouky, podporované heretiky. Vím, že na to nemám příliš odpovědí a tak očekávám jednoznačné bitíčko.

Vyhrávám incku a deployuji tak, abych marionety nahňahňal pokud možno na co nejmenší prostor. Zadařilo se, a Trencem v první aktivaci objevuji dvě jednotky na jednom fleku a následně jich asi 15 (z18ti) zabíjím Eradikátorem. Zbylé mi moc problémů nepůsobí a druhou aktivací objevuji třetí jednotku a zase asi 3 zabiju, ony mi na oplátku trochu čistí mk9ky. Zbytek mé armády čistí zbylé marionety, Slepnyho pavouci a heretici postupují vpřed. Situace je taková, že Slepny říká, že jestli vyhraji incku, tak jsem vyhrál.
Ve druhém kole opět vyhrávám incku, mám vcelku kliku, marionet vstalo jen asi 40% a první aktivací je vcelku čistím. Stůl vypadá pěkně. Ale prostě plní svůj úkol, dokud tam jsou, nemůžu plnit objektivy ani zabíjet pavouky, kteří se dostávají do lepších pozic nba střelbu a začínají působit problémy. Marionety opět všechny leží, ale daří se mi zabít jen jednoho pavouka, na zbylé začal Slepny házet jako bůh. Armory pod 3 a když už jsem prošel, tak repair 5.
Třetí kolo, opět vyhrávám incku, z marionet vstanou už jen asi čtyři, ale opět se nedaří zabíjet pavouky (ve druhém kole se Slepny moc pěkně rozházel) a ti mi to začínají vracet přes powershoty s CF2 z Dark Banishingu. Mimochodem, Dark banishing s tou pavoučí aurou je vcelku svinstvo i bez jedniček, ale aspoň se dá healovat/repairovat. Postupně odchází velitelská Attila (dostala 2x powershot) a pápá, Trence (opět moc „dobře zahrané“ jak od Pindi) a Voltigeur. Slepny plní heretiky sekundárku a mě teče silně do bot i když se mi nakonec daří zlikvidovat další dva pavouky.
Ve čtvrtém kole se mi nedaří zabít prakticky nic a jsem čištěn do stádia, kdy mám celé dva modely na stole (eradikátor + attila mk3), oba jsou na středu, ale Slepny tam má zbylého pavouka a asi 4 heretiky a další různě po stole.. Vyhrává, byť čistě na bodycount jsme na tom úplně stejně, holt není to na hodnotu bodů ve středu, ale na počet.
5:15

Díky Zlosomáčkovi, Foltestovi, BO, zúčastněným, dobré to bylo :19)

 

*Davec

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

EnglishDeutschPolskiEspañol
Kalendář akcí