report od výherce turnaje je tu:

Andrew Drougan – mercurian medal of honor (Inicitiva +2)
Francis Kemp
Sean Gallagher
Sheila McGregor
Seamus „Shameless“ Fergan
2×5 Wolfbane Commandos (2x Rite of the Black Wolf – Stalk)
1×3 Grey Ghosts
1×5 Imperial Special Forces (IR Googles, Anti-Personnel Ammo, Charger HMG)
1×5 Regulars
1×2 Emancipator Combat Aircraft

Myšlenka armády je taková, že vyhraji iniciativu (+4 do prvního kola, +2 do ostatních), přes sniperky obsadím bojiště, nainfiltruji stalkující commandos kam potřebuji a první aktivací nacharguji pětku commandos s Gallagherem do soupeřovy deploy zóny, zabiji co půjde, v druhé aktivaci je podpoří druh pětka a dám oponentovi něco, co bude muset zlikvidovat než se vydá plnit misi. A moje zbyvající jednotky se víceméně v klidu přemístí k objectivům atd. Protivozidlovou službu plní emancipátory, jeinak tam prakticky nic nemám. Takže, jak to vyšlo.

První hra, Longer, Mishima. Saigo jako generál se čtverkou shadow walkerů, Shirio, Big Bob, 4×5 Hatamotů a dvě trojky Tiger Dragonů v rapidu.
1. Longer hodí 20 a prohrávám iniciativu. Musím deployovat infiltraci trochu defenzivně. První aktivovaný hatamato nachází Gallaghera  a jeho partu, ale deployuji tak, že všichni kluci krom seržanta jsou s ním v CC a tak jsou krytí před střelbou. Pár útoků do Galaghera od hatamotů, co tam dokáží doběhnout, ale nic vážného. Moje druhá pětka commandos vyleze ze stalku, nachází Saiga a jeho walkery a s chutí se do nich pouští v čemž se k nim připojí Sheila..Saiga a spal přecházejí do stínu. První rapid Longera totálně zklamal, odscatteroval na hranu pětipatrové věže a deaktivoval se ve stunu. Snadná práce pro moji zadní linii, ale bohužel zablokovali Seamuse. Gallagher a jeho parta vytvářejí velký hrozen hatamotů, pokud vydržím do druhého, bude mít Gallagherův meč žně.
2. Prohrávám iniciativu, Longer zkušeně opět hází 20…  Pár hatamotů kolem Gallaghera se vyvazuje a zabíjejí pár commandos. Gallagher naštěstí přežívá a v další aktivaci charguje na jednoho z těch vyvázaných, bere sebou zbytek a ve spolupráci s posledním commandem likviduje deset hatamotů… Longerovi z levého křídla zbývá jen Big Bob. Ze stínu vylézá Saigo s walkery, pobíjí reguláry, a škádlí se se Sheilou. Drougan likviduje dalšího shadow walkera Druhý rapid pozlobil trochu víc než ten před tím, zabíjejí Sheamuse.  ISFka likvidují nějaké tigerdragony. Emancipátoři zabíjejí pár hatamotů z Longerova pravého křídla.
3. Longer nehází 20, ale přesto prohrávám incku… Folest už obchází, že dochází čas, tak se domlouváme, že dohrajem tohle kolo a konec. Víceméně jde jen o finální rozestvení modelů, nějak se nám nedařilo na kostkách a v tomto kole skoro nikdo nezemřel (Galagher a jeho poslední parťák a na druhé straně 3-4 hatamoti). Big Bob nedoáže zastřelit tři ISF, takže ISFka berou střed a jeho levou čtvrtinu, Saigo se nedokáží navzájem zabít se Sheilou, takže moje čtvrtiny jsou obě pro mě. Sekundárku nesplnil nikdo, killcount je víc pro mě. 16:4

Druhá hra, Biggy, Cyber. Diana generál, 4 chemimani, Velká attila, malá diana u desítky armoredů s blastery a raketomety. Dvě pětky chasseurů s chodítky a malými attilami.
1. Prohrávám iniciativu. Takže rozestavení opět defenzivní. Přes první aktivace chemimanů přicázím o dvě sniperky, armoredí raketometčíci nakusují Seamuse. Já se částečně stahuji zpět a schovávám se mimo LOS. Biggy se naopak vysouvá trochu vpřed a v tu chvíli Seamaus nahodí všechny své boosty a ramuje do vzálenosti 24´´. Hitne celkem 5 armoredů, ale zabíjí snad jen jednoho a následně zemře taktéž. Nicméně působí chaos v liniích, několik modelů se posunulo do méně výhodných pozic a to je chvíle pro kluky s obouručáky. Vyskakují ze stalku (jedna grupa před ústím kulometu a brokovnice v sentry, ale tentokrát kostky stály při mě a nic se nestalo) a chargují vystavené armoredy. Na druhém křídle to stejné dělá Gallagher a jeho parta proti dvěma chemimanům a Chasseurům s chodítkem a attilou. První kolo jde díky tomu dost výrazně pro mě.
2. Prohrávám iniciativu. Biggy zkouší zachránit malou attilu vyvázáním se z CC s Gallagherem, chasseuři se snaží pobít commandos, což se jim příliš nedaří. Nahazuji zavytí a Gallagher zabíjí dvě malé attily a několik chasseurů. Jeho parťáci dva chemimany a další chasseury. Zbytek druhá party commandos se probíjí na druhém křídle. Zbylí armoredi a chasseuři zabijí v hrdiném protiútoku Gallaghera a dva commandos, ale tím se pěkně seskupí pro raily emancipátorů. Zbytek armády se pomalu přesunuje k obejctivům. Jsem debil, a v rámci této fázi jsem Biggimu dal alespoň částečné splnění sekundárky, kdy se seržant ISF dostal na 29´´ od chodítka a to mu tam poslalo dva plynové granáty.
3. Domlouváme se na dohrání třetího kola. Je to prakticky už jen čištění zbytků Cybertronicu, přežívá jen velká attila, chemiman a armored s blasterem schovaní na dalekém levém křídle. Jen pro pořádek, iniciativu jsm nevyhrál.Obsazuji všechny objectivy, sekundárku jsem splnil celou, Biggy částečně, malý killcount pro mě. 18:2

Třetí hra, Blain, Bratrstvo. Hamilkar, Lukas, Feltordo, dvě trojky inkvizitorů, velká skupina holy sentinelů, troopeři, andělské vozítko a archa. Spousta protivozidlových rail, psychyickýc kulometů, jedno odfukování a další kouzla.
1. Kdo by čekal, že vyhraji incku, tak se mýlil. Opět defenzivní deploy, sniperky na dálku škádlí pár bratrů a zapinují celou skupinu sentinelů. Feltordo s trojkou inkvizitorů vybíhají vpřed a seskupují se kolem Feltordova protistřeleckého tokenu. Střelecké škádlení a taktické přesuny pokračují až do chvíle, kdy Seamus nahodí pár boostů, není zabit ze sentry a ramuje Feltordovu skupinu. Sice zabíjí jen jednoho, ale odhazuje je od tokenu, takže je už mohou postřílet další jednotky. Emacipátory částečně zametají přístupovou uličku k Blainově deploy zóně.
2. Incka? Ne. Díky tomu přicházím o Seamuse, ale udělal co měl. Emancipátoři střílí dalších pár inkvizitorl, sentinelů a co je důležitější, tak archu. Potom jdou postupně také k zemi, ale také splnily svoje. Pokračují přestřelky na větší vzdálenosti, Blainovi se nechce do otevřeného prostoru. Sheila a Drougan se přesouvají k objectivům s cílem vydžet u nich příští kolo.
3. Vyhrál jsem iniciativu! Ale jediné, co v tuchvíli má trochu smysl, je výstřel sniperky. Blain se už musel dát trochu do pohybu, odfukuje Drougana od objectivu, ale Sheila přežívá celé kolo. Drougan se vrací k objectivu a likviduje inkvizitora s odfukováním. Jelikož se Blain musel trochu víc hýbat, mám možnost vypustit ze stalku Commandos. Gallagher a jeho skupina opět páchá neskutečné věci, druhá parta proti sentinelům až tak moc ne, cíle jsou příliš rozptýlené a daleko. Blainovi navíc začale mrzká série hodů, která pokračovala prakticky až do konce hry.
4. Jelikož Drougana, plnícího sekundárku, už nemá co ohrozit a Blain je schopný dostat do středu jen Hamilkara, jde už jen o to, co se komu podaří zabít pro závěrečný killcount. Hamilkar umírá, na convergenci mám modely jen já. snaží se je pořezat andělské vozítko, ale některé přežívají. Gallagher následně zezadu zlikviduje vozidlo. Zemře pár dalších modelů, ale to už na výsledku nic moc nezmění. Primárka jde 8:2 pro mě, sekundárka pro mě a killcount částečně pro mě. 17:3.

Bylo to trochu kostkám navzdory, kýženou první incku jsem nevyhrál ani jednou. Longer doplatil na to, že nevěděl, co Gallagher dokáže a nepřistoupil k tomu opatrněji. Biggy se nechal trochu vylákat a doplatil na to. Taktickou bitva s Blainem asi rozhodl ten sebevražedný ramm od Seamuse, se kterým Blain asi moc nepočítal. Všechny hry ale byly fakt výživné a vydřené. Až na Blainův závěr padaly kostky oběma stranám „tak akorát“, prostě super.

Díky Foltíkovi, Wolverinovi, soupeřům a BO crew!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

EnglishDeutschPolskiEspañol
Kalendář akcí