Report od Davece – na Jihlavě druhý, v lize Solaris vybojoval místo nejvyšší !

Festival obžerství, maskovaný jakožto Jihlavská Citadela 2018
Odpovědná osoba: Mishamisho
Dobrá skřítek: Emeldir
Démon obžerství: Alois
report věnován nebohému organizátorovi Solaris ligy Wolverinovi, který se tohoto závěrečného špektáklu nemohl zúčastnit

Příjezd, nějaké to nošení stolů (aby bylo u čeho jíst!) a kotel výborného guláše jakožto lehká večeře. Nerad nechávám zbytky, ale víc než dvě dávky guláše jsem fakt nedal. Což vlastně platí i pro ostatní kola výkrmného turnaje. Omlouvám se. A protože nebylo v našich silách jen jíst, hráli jsme k tomu WZR mezi jednotlivými jídly. Na pět her to vyšlo.

Sobota ráno, ke snídani míchaná vajíčka na opečené slanince, křupavá bagetka a Bauhaus s Bauhausem.
Přiznám se, rád hraji proti frakcím, jako je Imperiál či Bauhaus které bojují tradičním způsobem, nemají žádné záludné triky a je to prostě puška proti pušce, plyn proti plynu, dělo proti dělu. Kdo má větší palebnou sílu, ten vyhrál. A tu mám v drtivé většině případů já.
Překvapení se nekonalo, Bauhausova děla zplynována, tanky rozstříleny, etoilesky a husaři všeho druhu a uniforem pobiti či rozehnáni (zbytky husarů a jogurtů se takticky stáhly z bojiště) vcelku bez problémů. Za zmínku stojí jeden jogurt, který svým IA10 a léčením odolal asi třiceti zásahům ze zbraní nejrůznějších kalibrů až mu rozšlápla lebku mk9ka, když ležel zastunovaný na zemi.
20:0

K obědu přichází eňo ňuňo čína a s ní „je to letec…“ Tom.
Tohle je úplně jiná pohádka, Capitol je svinstvo v jakékoliv podobě a tady si ještě vzal posily od Kartelu. Dvojrohové deploye nesnáším i bez toho, že by z nich přiflankovali sharci. Dělám jeden slabý roh jen s mk9kami a oppresseury (Tom nějak postrádá masy pěchoty, na které bych potřeboval plyn) a zbytek do druhého. Podle očekávání Tom posílá emancipátory i sharky zlikvidovat můj slabší roh, postupně se tam stahují i Banshee. Silnější roh posílám na střed, Vyhlazovač zkouší zničit centrální budovu a nechává ji s jedním životem (ano, Tom ji samozřejmě následnou aktivací dorazí na první dobrou a tak je to v sekundárce 4:2 pro něj…), zbytek cestou likviduje psíky a lehkou pěchotu.
Následuje boj s letectvem… Marnost nad marnost, všechno je marnost. Jsem schopný jen okousávat letadélka, Tom sází jeden +2 Armor vozidlům za druhým, vrcholem je, že emancipátor s posledním životem v hullu dá 3x repair. Primárku jsem sice vyhrál, killcount plichta , ale sekundárku vyhrál Tom. Z mého pohledu zatraceně nešťastná hra.
8:12

K večeři úžasná žebírka s lehce pikantní chilli omáčkou a zeleniskem dle vlastního výběru. A opečený bylinkový chleba. A Imperiální Exefx.
Jak jsem psal u Bauhauze, protivník, který mi naprosto vyhovuje. ISFKa a zákopníci nemají příliš obrany proti plackám, tank i tančíky rozstřílím jak nic, barakudy taky pohoda. Prakticky žádné ztráty, mým důležitým modelům může nějak ublížit jen tank, což je logicky můj primární cíl.
20:0

Ke snídani dva třípatrové sendviče z opečeného chleba, slaniny sýru, rajčat… Jelikož obvykle nesnídám vůbec, tak se z jednoho stává předobědní svačinka. A k tomu všemu Nzghůlova Eskalace přímo s panem Nazghůlem, který pro letošek zvolil Bratrstvo.
Eskalaci mám rád, Bratrstvo už méně. Moje vozítka většinou trpí na zlá bratrská kouzla, všechno je odolné, léčí se to, prostě svinstvo.
Nemá smysl to rozepisovat, byla to řežba jak se patří, oba víme, co je třeba v eskalaci dělat. V prvním kole přicházím o dvě attily, aniž by něco udělaly, zabíjím nějaké sakredy, ale jinak jen rozestavuji modely. Druhé kolo mortíci likvidují osamělého enhanced machinátora a následně jsou kompletně zplynováni. Single inkvizitor je zastřelen. Bratrští čarodějové postupně loupou chrom z vyhlazovače (moje skundárka je, že přežije), zabíjím další sakredy. Ve třetím kole jsou všechny, byť teď už nekompletní síly na bojišti a začíná masakr. Naštěstí jsem vyhrál incku, takže vyhlazovač vyhladil Hamilkara s inkvizitory a následně padá zásahem další magické raily… Bohužel se mi nedaří sundat tu zatracenou stíhačku, takže neplním sekundárku, byť primárka jde jasně ke mě. Killcount plichta. 11:9. Po hře zjistíme, že eradikátor nemůže zabírat objectivy, jelikož je těžké vozidlo (byť je v light slotu, takže je jak lehké, tak těžké). Upravujeme skóre primárky podle toho a to zajistí Nazghůlovi bod navíc.
8:12

K závěrečnému obědu jsme dostali burgr, zvící asi pětadvaceticentimetrové věže. Kurvakytara jak vyšitá. Měl jsem plno ještě po ranním sendvičování. A k němu jsem měl Michala Manciniho a jeho Imperiál.
Situace prakticky stejná jako s Exefxem, jen isf a zákopníci nahrazena barety, tanky hurikánochodem a podobně. Cíle které já rád. Největší problém dělala stalkující vlčice Sheila, které se odhodlaně vrhla do útokus cílem zabít Trence načatého soustředěnou palbou Hurikánochodu, Boba a možná ještě něčeho, leč neuspěla i přes doslova matrixové kličkování mezi obušky okolostojích mk9tek a ladné přeskočení motorovky vyhlazovače.
20:0

Celkové hodnocení události
Jídlo bylo skvělé (díky Lojzo!) a bylo ho neskutečné množství. To je tak, když se jako průměrný strávník bere Longer, který notabene nedorazil. Už jsem se zmínil, že nějaká žebírka Em vyhazovala? Jak jsem se rozežral, udělal jsem si k nedělní večeři čtyři menší stejky s pečenými brambůrkami. Co budu dělat dnes, nevím. Šest vajec na omeletu? Půl prasete? Nevím…
Herně. 76 bodů není zlých, byť to na první místo nestačilo. Ta nešťastná sekundárka ve hře s Tomem rozhodla, že při shodě bodů bere první flek on. Výhru v lize jsem měl při Foltestově neúčasti jistou při jakémkoliv umístění (ono by to tak asi bylo i kdyby jel a vyhrál, nemám to spočítané), takže to až tak nemrzí a navíc mi to dalo „razida koukajícího Lauře pod sukni“, což bych za první místo nedostal.

Takže velké díky všem organizujícím i prostým účastníkům a to nejen tohoto skvělého turnaje, ale i všech předchozích a hlavně Zlosomákovi jakožto velkému bossovi za celou tu Solaris šňůru. Dobré to bylo. V příštím roce nashledanou.

 

*Davec

 

 

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

EnglishDeutschPolskiEspañol
Kalendář akcí