Tom byl na svém druhém ligovém turnaji a je vidět že brněnská škola pánů Foltesta a Davce mu prospívá, neb komu se poštěstí hned na druhém turnaji urvat 1. místo. Tom to se svým Kapitolem.

Zdravím všechny,

Report smolím co nejdřív to jede dokud to mám ještě v živé paměti. Snad se mi to podaří dát nějak smysluplně dohromady, jelikož jsem si nedělal poznámky ani foto a omluva všem mým protihráčům pokud chybně uvedu jejich army listy či názvy modelů.

Velký díkec organizátorům a BO hlavně za úžasnou MasaluJ.

Můj list:

Big Bob

Harland + Napalm

 

10x Free Marines – 2x Launcher + Napalm

6x Free Marines – 1x Launcher + Napalm

1x K-9 Team – Napalm

1x K-9 Team – Napalm

5x Banshe – Linebrakers + Napalm

 

1.Losování:

Padlarova Mishima – mise Průzkum, zabrat čtvrtky a střed, sekundárka dostat 1 oddíl do soupeřovy deploy zóny.

Deploy – battle line, jediný zakázaný deploy Flank.

Bojiště – Úžasná džungle na Venuši J. Celá mapa byl jeden velký cover. Malinké uličky mezi terény a uprostřed skalka zvaná autory „květináč“. Dle mě nejšílenější mapa na turnajiJ.

 

Když mě Padlar představoval armádu s 8 Huntery, Shiryo, Taro, 2x Hatamoto a Tigery a samosebou Lávy tak sem si nebyl moc jisty co s tím. Naštěstí nemohl jít s Flanku a vzdal se rapidu u Tigeru s obavy o jeho úspěšnost dle terénu.

Mě naopak mapa vyhovovala. Spousta coverů, pro mé mariňáky ideální a navíc jsem potřeboval chargovat co nejdříve a terén my to krásně umožnoval. Nemusel jsem řešit vzdálenost od protivníkovi deploye, hustá džungle mi to ulehčila. Většina Padlarovi armády byla na střelbu což zase nevyhovovalo jemu.

První hody na Iniciativu: Já 18 – říkám si pecka začnu, Padlar 18- boží, hážem znovu – Padlar 17 a  já přehazuju 20.

Na začátek boj už v iniciativě J.

Postavil jsem obě K-9 na svůj střed a nechal postavit Padlara.

Padlar postavil celou armádu pěkně do linie, střídavě Hatamoty a Huntery, na střed Shirya. Z mého pohledu na levé křídlo Tara. Na pravé křídlo Tigery.

 

Pak jsem infiltroval všemi mariňáky do řady pěkně před něj. Měl jsem úžasnou pozici. Plán – chargovat desítkou mariny a Harlandem přímo na střed a pak 2 napalmy odříznout jeho křídla. Odříznuté části pak ničit napalmy a dorazit dalšími mariňáky a Banshee. Psy by udržely střed a co nejvíce čtvrtek.

 

Plán fajn, ale Padlar zahrál strategii a já poprvé zjistil, co se stane, když zazáří  nad bojištěm Mishimské slunce. A celej plán v pr…li!. Mariňáci rázem nikam nedoběhnou a střelba je taky marná.

 

Začal jsem mu házet do nástupky jeden napalm za druhým ( do džungle pěkně tématickéJ ), abych jej zdržel co nejdéle. Samotný autohit od napalmu Padlarovi  až tak nevadil, ale omezený pohyb ano. Musel hodně střílet což na mariňáky měl často s -9 a ještě se mi podařila v dalších kolech karta strategie Smoke takže jsme přehazovaly úspěšný RS testy.

I přes všechny omezení šel Padlar jako tank dopředu. Mariňáci se teď snažily  zadržet Mishimáky co nejdále od středu. Ovšem  jakmile doběhly Hatamoti tak začali mariňáci krutě krvácet na obou křídlech.

Asi ve druhém kole se mi otevřel prostor pro rapid Banshee. Musel jsem se trefit někde mezi napalmy a terén abych přistál poblíž Shirya a sejmul ho. No a padla mi krásná 20!! Takže Banshee nakonec seskočili o 17“ na střed mapy.

Další krásný moment byl pokus o zničení Harlanda, který zatvrzele blokoval Padlarovy Huntery, aby nedošly. Shiryo se teleportoval Harlandovi do zad a začal jej řezat. Přes všechny hody však Harland s jedním životem přežil a v odvetě Shirya poslal do Mishimského nebe. Harlanda pak obklopily 3 hunteři a pomstily Shirya. Nic méně Harland hrdině splnil úkol a zadržel modely od středu.

 

Nakonec se mi podařilo udržet střed a 2 své čtvrtky. Padlar svoje dvě čtvrtky. Sekundárku jsme nesplnily ani jeden. Těsný výsledek 11:9.

 

Moc díky Padlarovi za přístup a celkově příjemnou hru. Sem tam jsme si poradily a sem tam na něco zapoměly, ale vždy se domluvily. Díkec Padlare.

 

  1. Losování:

 

Wolverinův  Bauhaus – Mise Rozděl a Panuj. Obsadit na konci co nejvíce objectivů. Sekundárka zničit budovu uprostřed mapy.

Deploy – Každý dva rohy a nástupkou 12“. Kromě flanku vše zakázáno.

Bojiště – celkem otevřená mapa s komplexem budov spojených lávkami.

Na posledním turnaji v Brně jsme hrály s Wolverinem tu stejnou misi a taky ve druhém kole. Posledně jsme remizovaly.

 

Vyhrál jsem iniciativu a vybral rohy. Rozmístil armádu do jednoho rohu marínu s Harlandem a jednu K-9 a do druhé zbytek. Pak se rozestavil Wolverin. Do jednoho rohu Husary, dva charaktery jednoho na koni druhého ke kanonu a 5 Etoleisek s plamenometem. Druhý roh kulomet s charakterem a Sturmblitzy s Venušany ve stalku a motorky čekaly až přijdou na řadu z flanku.

 

Jakmile jsem viděl ty namačkaný rohy tak jsem tušil, že to bude pro Wolverina peklo a to doslova.

V první aktivaci jsem posunul marínu dopředu pustil 2 napalmy do rohu s Husary. V podstatě 80% modelů okamžitě zmizelo. Ve své první aktivaci zkusil dělem sestřelit Harlanda, ale neúspěšně.

V druhém rohu jsem to provedl stejně a po prvním kole v podstatě přestal Bauhaus existovat.

Ve druhém kole se zjevili Venušani , které hned sestřelil Bob a motorky které se pustily do zápasu s marínou.

Wolverinovi nevyšly žádný důležitý hody.  Jeden mariňák ustál útok dvou motorek a další dvě jednoho zabily. Pak přišla odveta od maríny a bylo po všem.

Banshee si došly pro budovu uprostřed a hru jsme skončily 20:0.

 

Popravdě ty rohové deploye jsou v případě napalmu hnusná kombinace. Po prvních aktivacích a napalmech mě to začalo být trapný, jelikož to nebyla žádná pěkná hra, ač přesně takhle tento army list má fungovat. Wolverin má zlatou povahu, ale pěkně ho to štvalo. Poslední 2 napalmy jsem už  ani nechtěl použít, potřásly jsme si rukama a šel jsem si zapálit. Výhra mě sice těšila, ale způsob moc ne.

I tak díky Wolvovi za hru – jinak opět se v jeho okolí zjevila slivovice J stejně jako loni.

 

3.Losování:

 

Alessanův Imperiál

 

Mise – Předsunutá základna. Co nejvíce modelů na konci v Centrální oblasti. Sekundárka sosat informace s objectivů na bojišti.

Deploy – Roh s nástupkou 18“.

Bojiště – Poměrně otevřené a uprostřed 3 více patrové budovy.

 

Poprvé jsem se setkal s armádou, která měla více infiltrací, stalků a rapidů než já. Navíc měl Ghoustky a tak jsem musel zaujmout obrannou hru. S podobnou hrou jsem neměl zkušenost a děsili mě Lioni, množství dobrých střelců a rapidy.

Vyhrál jsem iniciativu a předal ji Allessanovi. Měl jsem na ruce strategii Smoke a chtěl jsem mu ztížit střelbu.

 

Alessan postavil do deploy zóny jedny ISF se psy a Ghoustky poblíž objectivů. Já postavil do své deploy zóny oboje K-9.

Pak infiltroval marínu s Harlandem na levém křídle poblíž budovy s objektivem. Přímo proti nim umístil Alessan ve stalku Liony a bylo mi jasný, že mariňáci budou mít pernou perné chvilky. Pak jsem umístil Boba s druhými mariňáky téměř do pravého rohu mapy, aby zabránili další infiltraci k mému deploy.

Pak Alessan umístil jedny Barety na CC k budově uprostřed. Poblíž nich postavil Macquira. Do další budovy do pater umístil Barety  myslím, že s Drouganem. V rapidu mu zůstaly Barakudy a jedni ISF s plamenometem.

Obsadil v podstatě všechny budovy a střed. Já byl  vystrčen na okraj a dobýval město.

 

V první aktivaci vyskočili Lioni ze stalku a vlítli na mariňáky s Harlandem. Alessan je ještě podpořil kartou Inspiring leader a spustil smršť útoků. Po tomto útoku zařvaly nějací mariňáci, ale měl jsem opravdu hnusný štěstí na kostky, který mě provázelo celou hru. Padaly mi téměř všechny healy,  testy na  A a Con testy. Naopak Alessanovi to padalo mizerně.

 

Pak jsem seskočil s Banshee Macquirovy do zad a vyřadil ho. Zbytek Banshee vlítli na psy a ISF v nástupce.  Alessan pak seskočil s Barakudama na okraji mapy a hodil 20 na rapid. Naštěstí odscatroval přesně na okraj mapy. Pak vystřelil na 3 mariňáky bez krytu rakety. Zde zase úřadovaly kostky a ani jeden mariňák nezemřel. To už začal Alessan trochu zuřit – nedivím se mu.

Pak jsem zkusil pár napalmů, ale díky budovám a rozmístěním jeho armády to nemělo moc efekt.

Mariňáci v odvetě zničily Liony  a když k nim seskočily ISF s plamenometem tak ze všech jejich střel bez krytu, vzdálenosti a po plamenometu zemřel jenom jeden mariňák (z 10 možná 12 různých záchraných hodů jsem 95% úspěšně shodil) a to už Alessana bral vztek.

Po těchto vele úspěšných hodech jsem myslel, že na mě skočí přes stůl a poznám Imperiální hněv J a ani bych se nedivil.

Znám to moc dobře když to takhle někomu padá.

Jeho Bareti pak zničily komplet banshee. Pak vnikly do města moji psy a v kombinaci s predátor sense a mýma hodama začaly trhat, co jim stálo v cestě. To už bylo na Alessana moc a jelikož ho začaly brát záda ( mě popravdě už taky ), navrhl konec a domluvily jsem se na 20:0.

 

Díkec Alessanovi za hru a doufám, že si zahrajem jindy s normálníma hodamaJ a díky za rady ohledně barvení modelů, protože jeho barvící skill je na vysoké úrovni.

 

Díkec všem Tom

*Tom

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

EnglishDeutschPolskiEspañol
Kalendář akcí