…proběhlé 2. kolo literární soutěže, která možná skončí něčím víc…

VÍTĚZ

Vítězem literární soutěže Apoštol se stal Jakub Novotný s povídkou Hlasy! 

Gratulujeme!

 

SOUTĚŽNÍ POVÍDKY:

HLASY (vítězná povídka)

PROROCTVÍ

TI, KTEŘÍ VĚŘÍ..

PÁD STRÁŽNÝCH ANDĚLŮ

SLADKÉ SNY

NESOUTĚŽNÍ POVÍDKY:

NEBEZPEČÍ

 

Sbírku všech soutěžních povídek naleznete zde:

http://www.wzr.cz/wp-content/uploads/2016/06/Apoštol.pdf

 

(RÁMCOVÉ) TÉMA:

viz výše (Apoštol).
Co znamená „rámcové téma“? O čem bude povídka je zcela na úvaze autora, „rámcové téma“ by se v ní ale mělo objevit. Není třeba, aby šlo o stěžejní zápletku, stačí zmínka v jednom odstavci.
Každou práci opatřete úderným názvem (zejména pro rozlišovací účely).

FORMÁLNÍ NÁLEŽITOSTI PRÁCE:

  • rozsah: min 1000 slov (cca 2 stránky A4), horní hranice stanovena není (doporučení je cca 3000 slov/6 stránek A4, pro hodnocení to ale není nikterak rozhodující);
  • splnění „rámcového tématu“ bude mít výrazný vliv na hodnocení;
  • práce musí být v českém jazyce.

ÚPRAVA:

z chyb gramatických, překlepů, či interpunkčních si netřeba lámat hlavu (na hodnocení, pokud jich nebude opravdu hóóódně, to vliv mít nebude); při redakci vám do stylistiky rozhodně nikdo zasahovat nebude.

UZÁVĚRKA:

neděle 17. 4. 2016

práce samozřejmě můžete (a budu vám vděčen) zasílat dříve, na e-mailovou adresu trottle@centrum.cz.

HODNOCENÍ:

o vítězi tentokrát rozhodne tříčlenná porota ve složení ZION, WOLVERIN plus další třetí člen zcela mimo hobby. Výsledky budou vyhlášeny ideálně 30. 4. 2016

CENA PRO VÍTĚZE:

kromě cen od Piece of Terrain pro první tři místa bude povídka absolutního vítěze (přeložena a) namluvena v anglickém jazyce jako audiodrama; možná se podaří i česká verze.

MOTIVAČNÍ POVÍDKA:

pro vaši motivaci a zároveň určitou ukázku použití „rámcového tématu“ je zde povídka Škoda rány…

 

Kdo/co je to ten Apoštol?

Možná ne každý hráč WZR ví kdo je to Apoštol a čeho se tedy to rámcové téma soutěže týká. Zde tedy pár slov o Apoštolech:

Z Černé symetrie se zrodilo pět apoštolů. Živeni zmatením a strachem, který svírá lidské světy, tito černí generálové vedou hordy zla, pohlcující naši Sluneční soustavu.Pět Černých apoštolů je pěti nejmocnějšími služebníky Temnoty, kteří vedou její tajemné armády. Byla jim dána moc umožňující svádět a pohlcovat duše slabých, vytvářet a ovládat příšerné legie a porušovat a kazit realitu, čas a prostor. Jsou bohy nesčetných ztracených duší, které tvoří Černou legii, a bohy navždy prokletých kacířů, kteří zradili Světlo. Každý z pěti apoštolů je jedinečný. Každý má svá černá poslání a každý velí svým legiím.

Všichni apoštolové vznikli ze stejné původní síly, Černé symetrie. Jejich naprostým pánem je Temnota, jinak však nejsou podřízeni nikomu. Ilian, jakožto první apoštol, je vůdkyní pětice. Její schopnost ovládání Černé symetrie nemá konkurenci, a její pomoci dokáže ovládat své bratry. Algeroth je jediným, kdo se llian otevřeně vzpouzí a aktivně proti ní spřádá plány. Je podporován Semaiem, zatímco Demnogonis a Muawijhe pracují na svých vlastních temných tajemných plánech. Nepodporují otevřeně ani jednoho ze svých mocnějších sourozenců v naději, že jejich vzájemný střet by mohl otevřít prostor pro ostatní apoštoly. Ilian si je vědoma rivality mezi svými příbuznými a jejich plánů proti ní, avšak zdržuje se msty, neboť stále musí poslouchat stejně jako její bratři Temnotu.

Protože konečný cíl všech apoštolů je stejný (zadusit veškeré Světlo v naší Sluneční soustavě), do určité míry spolupracují. Některé schopnosti, pro jednoho apoštola nedostupné, mohou být jiným za určitou cenu zajištěny. Toto obchodování se traduje od dávných dob a z něj vyšly legie jednotlivých apoštolů.

Pro více informací o jednotlivých apoštolech vás odkážeme na web Gedimana , velkého fanouška světa Mutant Chronicles. Informace z kterých čerpal a web tvořil jsou ze starých příruček, pravidel , RPG knih a dalšího materiálu – mohou se drobně odlišovat od pozadí světa jak jej dnes prezentuje Warzone Resurrection avšak pro představu o apoštolech jsou více než dostačující.

Algeroth – http://mc.gediman.cz/old/Algeroth/EAlgeroth.htm

Ilian –http://mc.gediman.cz/old/Ilian/EIlian.htm

Semai – http://mc.gediman.cz/old/Semai/ESemai.htm

Muawijhe – http://mc.gediman.cz/old/Muawijhe/EMuawijhe.htm

Demnogonis – http://mc.gediman.cz/old/Demnogonis/EDemnogonis.htm

 

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

EnglishDeutschPolskiEspañol
Kalendář akcí