Epilog

příběhová kampaň pro WZR

ŠAR-UR, XT.973

Zdánlivě nehybná masa kamene, kterou k sobě již několikátý den nemilosrdně a stále silněji stahovala gravitace Slunce, se zatřásla. Zprvu neznatelně, ale se stále větší intenzitou. Nakonec od ní začaly odletovat malé i větší kusy a objevily se zášlehy explozí, ke kterým docházelo všude pod povrchem levé strany asteroidu.

*          *          *

Auditorium Katedrály na Luně rezonovalo úporným soustředěním všech zúčastněných. Vzduch sršel statickou elektřinou, která všem, kdo nebyli holohlaví, zježila každičký vlas a chlup na těle.

Kardinál sedící na svém stolci uprostřed klesajících kruhů lavic jemně zavrtěl hlavou. Otevřel oči a zamrkal. Tohle nebude stačit… Nálože se světlocitlivými detonátory byly umístěny přiliš blízko povrchu, aby dokázaly dráhu asteroidu vychýlit.

V oblouku jediné chodby otevřeně ústící do místnosti se objevil člověk ve fialovém rouchu. V tichosti přistoupil ke Kardinálovi (bylo jasně znát, jaké mu i sebemenší pohyb činil problémy a bolest), sklopil hlavu, pak vzhlédl a špitl: „Hranice PNR bude dosaženo za necelých šedesát minut, Excelence.“

„Já vím,“ utrhl se na něj Kardinál. Nešťastně složil hlavu do dlaní, protřel si oči a jakoby mimochodem si začal bubnovat na spánky. Přeci o všechno nepřijdou, teď, jen pár okamžiků před koncem…

Polkl, nervózně si olízl suché a popraskané rty a pak zvedl pohled k tiše sedícím a soustředícím se mystikům.Vstal a začal se pomalu otáčet kolem dokola. Snažil se zapamatovat si tvář všech těch 888 statečných mužů a žen. Trvalo to téměř půl hodiny.

Pak pozdvihl obě ruce, obrácené dlaněmi vzhůru, sklopil hlavu a jeho rty zašeptaly omluvu. Když otevřel oči, šlehalo z nich surové Světlo. Zaklonil se a směrem k prosklené kopuli vyslal první vlnu energie. Otevřel pusu, jako by řval, a i z ní vytryskl k nebi proud Světla. K němu se jako nitky přidávaly další a další z celého sálu. Všech 888. Kopule pod takovým náporem explodovala, ale střepy nespadly dolů. Byly vší tou silou vymrštěny vzhůru, snad dolétly až na povrch asteroidu s kódovým označením XT.973.

*          *          *

Samozávrtná nálož umístěná v té nejryzejší žíle diurania postrádala energii k detonaci. Náhle se vypařila. A spolu s ní celá třetina asteroidu. To, co zůstalo, bylo silou exploze vymrštěno napříč gravitačním polem Slunce v takové trajektorii, že v nejbližších dnech a týdnech bude kosmickými silami vystřeleno zpět do hlubin vesmíru, odkud se snad nikdy nevrátí…

*          *          *

Kardinál padl na kolena. Byl brunátný ve tváři a přerývavě dýchal. Chytil se opěradla svého stolce a ztěžka se postavil na třesoucí se nohy. Když se rozhlédl po auditoru, na místě, kde jen před malou chvílí sedělo 888 mystiků, doutnaly jen cáry oděvů.

„Vaše oběť… nebude zapomenuta!“

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

EnglishDeutschPolskiEspañol
Kalendář akcí