6.Kolo

příběhová kampaň pro WZR

ŠAR-UR, XT.973

To vedro začínalo být k nevydržení. Čůrek potu lechtal rotmistra Powerse mezi lopatkami a každý pohyb způsobil, že mu po celém těle vyrazily nové krůpěje. Už aby ta evakuace skončila a on si mohl v klidu a (hlavně) chládku baru na Marsu dát pintu oroseného ležáku.

Najednou hromada beden vlevo od rotmistra explodovala. Dvojice mužů, která na ni právě dovlekla velkou kovovou schránku s nápisem VOLATILE a symbolem lebky se zkříženými hnáty, se proměnila ve dvě hromady zkrvavených hadrů, masa a kostí. V prostředí bez atmosféry nebyl granát vůbec slyšet. Powers se v předklonu rozeběhl k nejbližšímu zákopu a cestou řval do vysílačky ve své helmě: „Odkud to přišlo?! Co tam děláte, na těch hlídkách, chrápete???!“

„Směr 265,“ zapraskalo ve sluchátkách, „další záblesk… a další! Soudě dle vzdálenosti dopadne za…“ Další hlášení zaniklo v hluku exploze. Granát tentokrát zasáhl celtovinový přístřešek, pod kterým byly vyskládané barely s pohonnými hmotami pro pozemní vozidla. Naštěstí byly sotva poloprázdné, ale i tak to byla pěkná šlupka!

Tak takhle ne, pomyslel si rotmistr. Tohle ostřelování musí přestat, jinak mu sem s evakuačním člunem nepřiletí ani ten největší blázen… Několika rychlými pohyby zkontroloval svou ostřelovačskou pušku a na volnoběh protočil turbínu svého tryskového batohu. Přeladil vysílací frekvenci a tichým hlasem zavelel: „Mrchožrouti, máme tu ještě jednu nevyřízenou objednávku.“

Ze vchodu do podzemního komplexu na vzdálené straně tábora vyběhlo několik postav v purpurových barvách. Když přelétali nízko nad ním, odrazil se a spustil turbínu naplno. Snad už poslední mise na tomhle zpropadeném šutru…

*          *          *

Oddíl Zrcadlounů napochodoval do maličkého evakuačního člunu a muži se do stísněného prostoru poskládali jako dílky pradávné hry TETRIS. Už dávno nevypadali tak naleštěně a bezchybně jako na plakátech, které propagovaly Kybertronik všude tam, kde měla korporace obchodní zastoupení. Šrámy a potlučená zbroj, některým dokonce chyběla i část končetiny.

Automatický pilot uzavřel nákladový prostor a odlepil loď od povrchu asteroidu. Začal nabírat výšku a zamířil k lodi plující daleko ve vesmíru. Vše proběhlo bez jediného slova – nebylo zapotřebí. Každý Zrcadloun byl v režimu spánku a právě probíhala diagnostika jeho systému. Rozhraní připevněná na konci dlouhých kabelů, které se jako klubko hadů plazily prostorem, se zabodávala do portů na odhalených částech těla vojáků.

Když stroj dosáhl výšky 16k, proměnil se v oblak plamenů a úlomků. Raketu vypálenou z asteroidu, ani její explozi, nebylo ve vesmíru slyšet a vlastně nebyl nikdo, kdo by ji viděl…

*          *          *

Vysoký a hubený muž v bohatě zdobeném rouchu přistoupil k řečnickému pultu a všech 888 shromážděných mystiků zmlklo. Muž si z nervozity pročísl rozježené zbytky vlasů, odkašlal a promluvil:

„Naše téměř rok trvající noční můra se, zdá se, blíží ke konci.“

Mluvil potichu, ale jeho hlas zněl jasně v každém koutě obřího auditoria Katedrály na Luně.

„… a zdá se, že i tentokrát vyjdou snahy Temného boha a jeho Apoštolů naprázdno,“ muž – Kardinál – si dovolil krátký neurotický úsměv. „Ano, je pravdou, že těleso mířící na naše Slunce zatím udržuje kolizní kurz, ale našim agentům, veřejně či tajně operujícím v armádách všech korporací, se podařilo zmanipulovat jejich generály a připravit plán „Záchranná brzda“.

Ano, na jeho spuštění musíme počkat ještě měsíc, a to je dlouhá doba… ale dá-li Světlo, nic zásadního se v té době již nestane. Soudě dle zpráv z posledních týdnů, je aktivita Černé legie na asteroidu minimální, snad sami seznali marnost svého počínání a prchli.

Žádám vás proto o posledních pár týdnů maximální ostražitosti. Světlo a naše soustava musí přeží. A přežije!“

Zvláštní pravidla:

Opozdilci

Když ze stolu odstraníte (jako mrtvý) poslední model Základního oddílu (takového, který má tento typ uvedený ve svém profilu; ne těch, které ho získaly díky schopnosti „Leader“, doktrínám apod.), v příštím kole znovu nasaďte celý oddíl na stůl podle pravidel pro Výsadek na křídle. To můžete provést jen jedenkrát za hru.

 

PRŮBĚH

Poslední kolo kampaně, poslední možnost zvrátit výsledek, který je zatím lehce na straně temnoty, ale není třeba mnoho k překlopení na stranu druhou? Jak vše dopadne? To je jen na Vás!

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

EnglishDeutschPolskiEspañol
Kalendář akcí