5.Kolo

příběhová kampaň pro WZR

ŠAR-UR, XT.973

Chodba byla temná, nefungoval ani záložní generátor. Wulfthar šátral prsty po stěně vyhloubené do kamene asteroidu a opatrně nakračoval, aby na svou přítomnost neupozornil nepřátele.

Útok na bunkr bauhauského vrchního velení byl stejně rychlý jako nečekaný. Hordy Černé legie se převalily přes přečíslené obránce jako přílivová vlna. Ale jeden syn Bauhausu ještě dýchá a donutí ty zrůdy zaplatit za všechny ty zmařené životy!

Jako hlavní inženýr věděl Wulfthar velice dobře, jak celý bunkr vyhodit do povětří. Stačilo se dostat k hlavní rozvodové skříni vedle taktické a navigační místnosti na druhém podlaží. To se ale snáz řeklo.

V chodbě před sebou zaslechl nějaký ruch. Přidřepl si a svou AG-17 naslepo namířil do tmy.

Před sebou uslyšel šouravé kroky. Polkl, zavřel oči (stejně nic neviděl) a stiskl spoušť…

Muž v honosné uniformě s výložkami plukovníka sledoval jednosměrně propustným sklem zpustlého člověka ve svěrací kazajce sedícího na podlaze vypolstrované místnosti. Otočil se na vedle stojícího doktora, který zalistoval zdravotní dokumentací a pronesl:

„Bývalý hlavní inženýr Völle… zničehonic se pokusil zničit náš velící bunkr, přitom usmrtil tři vojáky a dva těžce zranil. Nasadili jsme elektroléčbu a drogy potlačující paměť, bohužel zatím bezúspěšně…“

*          *          *

Inkvizitor vstoupil do cely a jeho těžké kroky zněly až nepatřičně. Na kavalcích u protilehlých stěn místnosti se krčili dva muži, jeden Imperiálec, druhý z Kapitolu. Za jiných okolnosti by museli být připoutáni na lůžka a dost možná drženi pod sedativy, protože by se pokoušeli jeden druhého zabít, tihle dva se ale tiskli ke zdem a vytřeštěnýma očima těkali po místnosti prázdným pohledem.

Inkvizitor napřáhl ruku, předklonil hlavu a něco zamumlal. Z dlaně se mu jako dvojice hadů začal odvíjet pruh světla, který čelem pronikl do mozku obou zadržených…

„…tyyy PSÉ!“ zaslechl Inkvizitor po své levici se silným přízvukem. Z opačné strany uslyšel hluboké mručení, které zakončil ostrý výkřik.

Inkvizitor tleskl a oba muži strnuli uprostřed pohybu, sotva půl metru od toho druhého.

Dovolil si letmý úsměv. Alespoň, že Světlo si dokázalo s tou náhlou epidemií šílenství poradit.

*          *          *

Zrcadlový sál podzemní Citadely osvětlovaly jen duhové pruhy kosmického rušení, které přebíhaly po zobrazovacích tabulích. Náhle bylo tiché šumění vystřídáno hlubokým zvukem gongu a na všech deskách se objevila hypnotická černá spirála. Z každé přímo sálala touha. Spirály vířily stále rychleji a nakonec se rozplynuly a nahradil je temný obrys ženské postavy zpola se ukrývající ve stínu. Žádostivost dosáhla úrovně, které by obyčejný člověk nedokázal odolat. Postava stojící uprostřed tabulí ale nebyl obyčejný člověk.

Měřila bezmála dva metry a vznášela se asi třicet centimetrů nad zemí. Vypadala jako žena, ale halil ji oblak Černé symetrie, její podoba i celý obrys byly nestálé a dýchal z ní chlad prázdnoty. Nečistý avatar.

Zastavila se asi metr před největší tabulí a pozvedla pravou ruku, ve které třímala hlavu Nejvyššího nefarita Khөlles. Druhou rukou švihla do strany a proudy Černé symetrie v podlaze vyryly čtyři hluboké rýhy.

„Úkol splněn, má paní,“ pronesl Nečistý avatar sametově, jako vrnící kotě. „Očekávám příchod Nefarita, který dokáže za ten krátký čas, který zbývá, napravit, co TENHLE zpackal.“

„Už je na cestě,“ řekl ženský obrys hlasem, ze kterého šel mráz.

 

Zvláštní pravidla:

Nerovnováha Černé symetrie

Na počátku aktivace oddílu složte test WP (neplatí pro oddíly tvořené jen Hrdiny). Pokud bude test neúspěšný, zvolte jeden model v oddílu, který v této aktivaci nemůže nic dělat; má AP(0) a tento počet nelze zvýšit žádným způsobem. Zároveň vedle modelu položte Značku šílenství. Pokud oddíl nesloží test WP v některém z dalších kol, musíte automaticky zvolit právě tento model.

 

PRŮBĚH

počáteční karma z konce minulého kola – 47:53

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

EnglishDeutschPolskiEspañol
Kalendář akcí