4.Kolo

příběhová kampaň pro WZR

ŠAR-UR, XT.973

Cedrik obhlédl okolí přes průzory Zákopnické masky, ale nikde nebylo ani živáčka. Přes hledí své útočné pušky se zadíval na odpornou, hrůzu nahánějící ikonu, kterou horda Černé legie nechala zabodnutou uprostřed země nikoho při posledním útoku. Kdy to vlastně bylo… no, určitě pár týdnů zpátky. Skoro to vypadalo, že tyhle stvůry mají stejné trampoty s logistikou jako Imperiál.

Pak ale spatřil něco, čemu zprvu nechtěl uvěřit. Zamrkal a zatřásl hlavou, ale nezmizelo to! Kolem ikony začalo žhnout nazelenalé světlo, které stále intenzivnělo. Postupně zbělelo, takže už se na něj nedokázal déle dívat. I přes pevně stisknutá víčka cítil pulz jasné záře… a pak nic.

Když oči znovu otevřel, uviděl v zemi nikoho tu samou zašlou ikonu z nekrokovu. Něco ale bylo jinak. Ucítil neodolatelnou touhu se jí dotknout… Vyhoupl se ze zákopu a v podřepu se pátravě rozhlížel.

„Vojíne!“ uslyšel za sebou, z levé strany.

Cedrik si ve skrytu plynové masky povzdechl a chmurně se pousmál. Napůl se otočil na poručíka a řekl: „Volá mě… pane.“

S posledním slovem upažil pravou ruku se zbraní a stiskl spoušť. Poručíkova maska explodovala spolu s lebkou pod ní.

*          *          *

Meidžiho probudila bolest hlavy. Byla nesnesitelná, jako by se mu mozek rozpínal a pokoušel se prorazit lebkou. Skroutil se na kavalci do klubíčka a pevně stiskl zuby i víčka, zpod kterých mu tekly proudy slz.

Někde zdáli zaslechl v hlavě hlas svého děda, který se mu jako chlapci pokoušel předat některá tajemství akupresury. Těžce si vybavil bod sloužící k potlačení bolesti po celé horní polovině těla, pravou rukou sevřel levačku a stiskl místo mezi palcem a ukazovákem. Jako zázrakem začala bolest ustupovat.

Když už dokázal přehodit nohy přes okraj postele, opatrně se posadil. Hlavu měl stále jako obalenou filcem, ale bolest byla ta tam. Vratce se postavil a zpod matrace vytáhl pochvu své katany. Palcem uvolnil pojistku a meč povyjel z hedvábím ovázaného tubusu.

Meidži jej nehlučně tasil a s každým krokem pevnější chůzí vyšel na chodbu. Ne, desátníka vykrmoval ze svého platu již dost dlouho! Jeho rysy ztvrdly a získaly podobu kami.

*          *          *

„Dobrý večer, jsem Sally Dominguez… a na úvod dnešních KAPITOL NEWS, KNN přináším smutnou zprávu pro všechny fanoušky a příznivce mého kolegy Tobey Chowa. Je tomu sotva hodina, co se nebohý Tobey cestou do studia stal obětí teroristického útoků jednoho z odporných kultů Temných apoštolů. Odpálení se sebevražedných atentátníků, kteří pronikli do haly mrakodrapu KNN, si vyžádalo na dva tucty mrtvých. Váš oblíbený Tobey zatím žije, jeho zranění jsou ale natolik závažná, že jakákoliv prognóza je zatím předčasná. Podle vyjádření primáře traumacentra nemocnice Milosrdné Scarlett, doktora Višnánandrého, není ani vyloučeno, že pro Tobeyho přežití budou muset být zahájena jednání s megakorporací Kybertronik.

A teď již k posledním zprávám z asteroidu, na kterém zuří boje o osud lidstva… Vlastně, nezuří… Při letmém pohledu se zdá, že kohorty Nepřítele tento Světlem zapomenutý balvan již opustily a vojska megakorporací se zakopala a status quo jim vyhovuje, a to nejen imperiálním silám. Do střetu se Sluncem už ale zbývá necelý půl rok a podle všech měření a propočtů se vesmírný projektil zatím nepodařilo z jeho trasy nijak vychýlit. Věřme proto, že nás Bratrstvo v nejtemnější hodině opět překvapí a spasí.“

 

 

Zvláštní pravidla:

Nutkání

Na počátku aktivace oddílu, který není Vázaný v boji na blízko (neplatí pro oddíly tvořené jen vozidly nebo Hrdiny) hoďte D20. Pokud padne 20, musíte jako první řádně aktivovaný model zvolit ten, který není Vázaný v boji a je nejblíž nepříteli. Tento model jako svou první akci provede akci „Chůze“. Při této akci modelem pohybuje SOUPEŘ!

 

PRŮBĚH

počáteční karma z konce minulého kola – 50:50

Aktuáln47-53í stav k 22.8.2017

47:53

poprvé se tedy dostáváme k stavu karmy, který dává nějaký ten bonus!

„Intervaly 40-47/53-60: tyto hodnoty (Světla i Temnoty) umožňují každému hráči jedenkrátza hru opakovat libolný hod jednou kostkou.“

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

EnglishDeutschPolskiEspañol
Kalendář akcí