3.Kolo

příběhová kampaň pro WZR

ŠAR-UR, XT.973

„Vaše Eminence,

již od začátku tažení po asteroidu Šar-ur mne znepokojuje jedna věc. Totiž nedostatečná péče o těla padlých. Jejich ponecháním na bojištích těmto mužům a ženám nejen, že neprokazujeme úctu, kterou si povětšinou zaslouží, co hůř – nahráváme Nepříteli, který pak bezpracně získává těla pro tvorbu svých odporných Legionářů.

Jsem si vědom, že ne každá megakorporace ponechává své mrtvé napospas Černé symetrii, vím i o bojůvkách, které jednaly zcela pod jejím vlivem, v rozporu se zájmy lidstva a Bratrstva. Přesto vás žádám o uvolnění dostatečného počtu žen a mužů (Valkýr a Svatých válečníků) a především techniky (ozbrojených výsadkových člunů), abychom bezprostředně po skončení bojů mohli bezpečně provést vyzvednutí padlých, a tak upřeli Nepříteli tento pro něj důležitý zdroj.

Nechť Světlo řídí naše kroky.

Orsin Munx

převor komory Lékařů“

*          *          *

Všude se vznášela mlha z explodujících granátů a skrz ni jako stroboskop problikávala palba stopovací munice. Lo Phau utíkal jako smyslů zbavený, ta obří stvůra, která roztrhla Khabutaie jako panenku, už byla prostě příliš. Utíkal v předklonu, ječel jako malé dítě a sotva viděl na cestu, protože se mu z očí valily slzy hrůzy veliké jako nehet na palci.

Najednou se země propadla a on po svahu plném ostrohranných balvanů sklouzl na dno asi třímetrové prolákliny. Bolela ho každá kost a sval v těle. Malátně se postavil a reflektorem na své helmě přelétl okolí. Hrůza mu znovu sevřela srdce a on začal opět ječet. Do prolákliny byla bez ladu a skladu naházena těla padlých bojovníků všech různých korporací. Někteří vypadali, že jen spí, jiným chyběly končetiny nebo celé kusy těl..

Zdálo se mu to, nebo se vzdálená těla zakrytá stíny pohnula?!!!

Lo Phau se rozječel ještě hlasitěji, napřáhl svou zbraň a stiskl spoušť. Ječel i poté, co mu došly náboje a úderník pušky jen naprázdno cvakal. A jeho oněmělé hlasivky se pokoušely vydávat stále ten stejný zvuk i o několik hodin později, kdy ho šíleného a klečícího uprostřed masového hrobu objevilo jedno z bauhauských průzkumných plavidel…

*          *          *

Khөlles seděl v zrcadlovém sále své Citadely pod povrchem asteroidu jako opařený.

Budu… OD-STOU-PEN?“ zamumlal nevěřícně a mimoděk si dlaní přejel přes hrdlo a ztěžka polkl.

Pak, v návalu iracionálního vzteku, máchl svou nekročepelí a roztříštil nejbližší zobrazovací tabule. Jejich narušený rtuťovitý povrch kapal na kovovou podlahu, kde žíravá látka vyvrtala několik pravidelných otvorů.

Boje neprobíhaly podle plánu, to dobře chápal. Hubené zisky z prvních týdnů tažení se lidem nějakým zázrakem podařilo smazat a úspěch celé operace byl stejně nejistý jako na jejím počátku před téměř půl rokem… ale poukazovat na JEHO selhání, když to všechno byla vina toho sajrajtu, se kterým tu musí pracovat!

Vstal a setřepal z čepele duhově opalizující krůpěje. Ošklivě se zašklebil a zamračeně vykročil ze zrcadlového sálu. Budou padat hlavy!

 

 

 

Zvláštní pravidla:

Frenetické konání

Zabité modely (ne vozidla) neodstraňujte ze stolu okamžitě, ale položte je. Všechny položené modely ze stolu odstraňte na konci příští kontrolní fáze. Na začátku kontrolní fáze položte Značku vitality vedle každého modelu (ne vozidla) vzdáleného do 4“ od torza či podstavce alespoň jednoho ležícího modelu. Modely se Značkou vitality mají ve své příští aktivaci AP(+1). Modelům se Značkou vitality můžete přikoupit další AP za kartu Zdrojů. (nekumulativní)

 

PRŮBĚH

počáteční karma z konce minulého kola – 50:50

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

EnglishDeutschPolskiEspañol
Kalendář akcí