1.Kolo

příběhová kampaň pro WZR

ŠAR-UR, XT.973

…nieder – auf, nieder – auf…,“ ječel kaprál Böse jako smyslů zbavený, až mu od rtů odletovaly kapičky slin. Nebohý Husar v plné polní a s těžkým batohem na zádech, který do něj před chvíli na nákladové palubě obrněné přepravní lodě Drittes Leben omylem vrazil, se rozplácl o kovovou podlážku a vrávoravě se znovu postavil. Pak si položil ruce na kolena, předklonil se a pozvracel kaprálovi do té doby perfektně vycíděné boty.

„Ty pahejle…,“ rozkřikl se poddůstojník a napřáhl ruku. Voják ale jen zvedl ukazovák levé ruky a rychle jím zamával. Pomalu se napřímil a mezi lapáním po dechu ze sebe vypravil: „Entschuldigung, pane…, právě se ale… dopouštíte té největší… chyby své vojenské kariéry.“

Kaprál zakoulel očima, jeho obličej dostal barvu ředkví a zdálo se, že mu každou chvíli začne z uší tryskat pára. Voják si ale hbytě sáhl pod pravý nárameník a ze schrány vytáhl zlatě lemované kožené pouzdro, na kterém se houpala vosková pečeť s jasně patrnými písmeny S a X, umělecky vyvedenými jako zoban a zkřížené pařáty dravého ptáka.

Kaprál se zarazil. Moc dobře věděl, komu patří. S kyselým výrazem se podíval na své boty, nakrčil nos, odfrkl a neochotně nechal celou věc plavat.

*          *          *

Skladiště vyloďovacího materiálu na palubě C čpělo zatuchlinou, špínou a potem asi dvacítky shromážděných mužů. Na celtě rozprostřené po celém volném prostoru mezi horami kovových traverz, balíků impregnovaného sukna a beden s kdovíčím seděl v pozici seiza muž s helmou Karmínových ďáblů. Krom ní byl do pasu nahý; chybějící oděv odhaloval paže a trup pokryté desítkami tetování. Draků, démonů i dívčích obličejů. V mizerném světle dvou sodíkových výbojek a plamene doutnajícího v trojnožce přímo před ním byly ale jakékoliv detaily nerozluštitelné.

Muž zdvihl obě ruce nad hlavu a zatřásl bambusovým válečkem, který pevně svíral na obou koncích. Ostatní, sedící i postávající kolem, se rychle začali párovat, něco si spolu v tichosti domlouvat a pak hlasitě vykřikovali: „Čó!“ nebo „Han!

Meidži byl odjakživa šťastlivec a nejinak tomu bylo i dnes. Účastnil se sice sotva tuctu partií, ale v kapse už měl přesto výhru odpovídající dvěma měsíčním žoldům. Cestu mu právě zastoupil hromotluk se šátkem s desátnickým symbolem kolem hlavy.

„20 000 enjé?“ zachrochtal muž a ošklivě se ušklíbl.

Meidži zaváhal. I s penězi, které měl u sebe, by taková částka spolkla jeho půlroční výplatu. Rychle ale pochybnosti zahnal a jen mlčky přikývl. Sklonil hlavu a přenechal vyšší šarži možnost volby.

Čóóó!“ zachrčel desátník jako vepř v posledním tažení. Polonahý Karmínový ďábel přirazil bambusový váleček jednou stranou k zemi a skladiště zmlklo v napjatém očekávání. Ďábel zdvihl bambus a odhalil dvojici kostek, každou s jedinou tečkou na vrchní stěně.

Meidži uslyšel krev tlukoucí mu ve spáncích a měl pocit, že se někam propadá mrazivou prázdnotou vesmíru…

*          *          *

Nejvyšší nefarit Khөlles ve svém podzemním sále sledoval nekrozrakem dvojici výsadkových člunů přistávajících na opačných stranách asteroidu. Z jednoho se jako roj much vyřinula skupina postav v ušpiněných skafandrech, která zdánlivě chaoticky vyvlekla ven materiál na stavbu hlavního tábora a začala kopat základy a vztyčovat první budovy. Ze druhého uspořádaně vypochodovalo několik oddílů se zbraněmi v rukou, a teprve když zajistily předpolí, objevili se muži v těžkých nemotorných skafandrech ženistů a vynášeli nekonečné množství beden a krabic, které rozmisťovali v přesných rozestupech v soustředných kruzích kolem člunu.

Khөlles si nedokázal pomoci a pobaveně se zašklebil. Opravdu bude stát proti TOMUHLE??? Taková verbež… pak mu ale senzory vypuštěné daleko před asteroid odhalily další více než dva tucty přilétajících lodí různých signatur, včetně těch protivných stoupenců Světla.

No… tak nakonec si přeci jen užije nějakou zábavu…

 

Zvláštní pravidla:

(Skvělé) nové bojiště

V prvním kole lze nahlašovat pouze základní hry (tj. takové, ve kterých hráči nepoužívají karty, s výjimkou karet Zdrojů).

 

1_52-48

PRŮBĚH

1. týden kampaně za námi, první hry odehrány…

Nahlášeny byly 4 bitvy :3 ve prospěch Temnoty a pouze 1 ve prospěch Světla. Karma se tedy posunula o 2 ve prospěch Temnoty.

Pro další hraní tedy zatím nejsou v platnosti bonusy pro žádnou ze stran.

 

2. týden kampaně

0 odehraných/nahlášených her…sluneční soustava je, zdá se , klidným místem…

 

3. týden

1 bitva ve prospěch Světla

 

4.týden

1 bitva ve prospěch Temnoty

 

Tímto končí první kolo a do druhého tedy pokračujeme s karmou mírně nakloněnou ku Temnotě 52:48

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

EnglishDeutschPolskiEspañol
Kalendář akcí